Україна бойкотуватиме усі турніри з дзюдо через допуск Росії: IJF рішення про послаблення санкцій не змінюватиме

Україна бойкотуватиме усі турніри з дзюдо через допуск Росії: IJF рішення про послаблення санкцій не змінюватиме

Україна бойкотуватиме усі турніри з дзюдо через допуск Росії: IJF рішення про послаблення санкцій не змінюватиме
eju.net / Gabi Juan

Що відбувається.

Міжнародна федерація дзюдо (IJF) послабила раніше введені санкції проти атлетів з Росії та Білорусі. Якщо з березня вони були відсторонені від будь-яких змагань під егідою федерації, то на початку червня IJF дозволила росіянам та білорусам змагатися у статусі нейтральних атлетів.

Рішення міжнародна федерація мотивувала необхідністю "забезпечити рівні можливості" для всіх атлетів. У відповідь на таке послаблення Федерація дзюдо України заявила про готовність бойкотувати усі старти під егідою IJF. Включно з турнірами, що будуть проходити у рамках олімпійської кваліфікації (розпочнеться влітку 2022 року).

У інтерв'ю Суспільне Спорт головний тренер збірної України Віталій Дуброва назвав "нонсенсом" рішення про дозвіл змагатися росіянам та білорусам.

Читайте також: "Допуск росіян та білорусів - нонсенс". Головний тренер України з дзюдо - про послаблення санкцій та бойкот змагань

А незадовго після цього Федерація дзюдо України написала лист-звернення до IJF та EJU (Європейська федерація дзюдо). Повну його версію можна прочитати на сайті федерації, а ось ключові пункти:

  • "На початок війни до складу Федерації дзюдо України входило близько 30 тисяч членів, 80% з яких на даний момент не мають можливості продовжувати спортивну та тренерську діяльність через окупацію та руйнацію більше ніж 500 спортивних об’єктів в країні"
  • "Спортсмени, тренери та персонал збірних команд [Росії та Білорусі] продовжують отримувати зарплату в Міністерствах спорту країн-агресорів, Федераціях дзюдо Росії та Білорусі, та навіть в Міністерстві оборони Росії. Це ніяким чином не дає можливості набути їм статус нейтральних спортсменів."
  • "У разі допуску спортсменів Росії та Білорусі у нейтральному статусі до участі у змаганнях під егідою Міжнародної федерації дзюдо, ми прийняли рішення щодо відмови в участі збірних команд України з дзюдо у всіх спортивних заходах Міжнародної федерації дзюдо до відсторонення від участі у змаганнях у будь-якому статусі національних команд із дзюдо Росії та Білорусі".

У цьому лист Федерація дзюдо України заявила про намір бойкотувати усі старти, допоки не буде повернене відсторонення команд Росії та Білорусі.

За кілька днів IJF відповіла на цей лист-звернення української федерації. У цьому листі за підписом президента IJF, румуна Маріуса Візера, йдеться про те, що спорт "означає дружбу, єдність, солідарність і мир".

Також там зазначено, що президент IJF розчарований, що "в цьому конфлікті ми говоримо тільки про перемогу тієї чи іншої сторони, а не про мир". І повертати відсторонення, на його думку, це дискримінувати дзюдоїстів, чого він не хоче допускати.

Повний текст листа-відповіді від IJF, який було опубліковано на сайті Федерації дзюдо України. Подаємо без правок, як і вказано на сайті федерації.

"Дзюдо – це мистецтво, філософія і спосіб життя. Цінності нашого спорту – це ті цінності, які завжди переважали над рішенням деяких урядів сіяти розкол і ненависть між націями.

Спорт був і завжди буде унікальним мостом між націями. Ми, безперечно, проти війни, але також і проти ненависті. Молоді люди, а особливо спортсмени, повинні бути зразком для наслідування для своїх і майбутніх поколінь. Спортсмени не можуть нести відповідальність за рішення деяких лідерів, особливо в умовах, коли вони вважають за краще змагатися, а не йти на війну. Спорт означає дружбу, єдність, солідарність і мир.

Протягом всієї історії людство стикалося з війнами і жахами, але, схоже, ми не засвоїли наших уроків. На жаль, поки військова промисловість процвітає, на світовому рівні ми можемо тільки мріяти про мир. Це трагедія для людства.

У дзюдо ми не будемо заохочувати поділ і ненависть. Ми повинні жити разом зараз і в майбутньому. Не можна допустити, щоб будь-яка негативна сила розділила сім'ю, подібну до сім'ї дзюдоїстів, і, більше того, я вважаю, що ми повинні бути прикладом і для інших спільнот.

Я глибоко розчарований тим фактом, що в цьому конфлікті ми говоримо тільки про перемогу тієї чи іншої сторони, а не про мир. Ми повинні бути тими, хто через спорт надихає конфліктуючі сторони і показує їм, що мир – це єдине рішення для того, щоб зупинити конфлікт і повернути глобальну стабільність.

Ми повинні бути єдині і в хороші, і в погані часи. Ми не можемо карати людей, які не несуть відповідальності за вчинки інших. Це означало б дискримінацію, а в нашому спорті війні, політиці та дискримінації немає місця".

Президент федерації дзюдо України, Михайло Кошляк, відреагував на цю відповідь IJF. Він подякував за неї, а також підтвердив, що своє рішення, як і IJF, не змінить - Україна бойкотуватиме усі старти.

"Є позиція ФДУ, яку ми озвучили раніше - якщо росіян та білорусів не відсторонять від змагань, ми не будемо змагатися в стартах під егідою IJF. Нових заяв не буде. Ми просто не можемо вчинити якось по-іншому. В країні йде жорстока війна, націлена на знищення України як нації: скалічені діти, тисячі мертвих мирних людей, зруйновані будинка, стерті з лиця землі цілі міста та села, воїни гинуть... Серед тих, хто загинув, є й тренери з дзюдо. І все через те, що хтось по-своєму бачить кордони нашої країни. І, до речі, не тільки нашої", - зазначає Кошляк.

Кошляк також повідомив, що запланував зустріч з президентом НОК України Сергієм Бубкою та Міністром молоді та спорту Вадимом Гутцайтом для випрацювання нової стратегії.

Читайте також: Росія відновлена в правах у санному спорті. Що це означає та як реагує на ситуацію Україна
Категорії
ФутболЛегка атлетикаУсик - Джошуа 2Збірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо