У Львові відкрили для проїзду частину вулиці Шевченка: що відомо

У Львові відкрили для проїзду частину вулиці Шевченка: що відомо

У Львові відкрили для проїзду частину вулиці Шевченка: що відомо
Суспільне Львів

Від сьогодні, 16 червня, у Львові відкрили для руху транспорту частину вулиці Шевченка — ділянку від вулиці Залізничної до Юнаківа. Це близько 300 метрів шляху. Про це Суспільному повідомив директор комунального підприємства "Львівавтодор" Микола Власюк.

Ділянку від вулиці Залізничної до Юнаківа закрили на ремонт у червні минулого року. Хоча транспорт вже їздить, роботи ще повністю не завершені.

"На цьому відрізку ми облаштували проїжджу частину, чотири смуги до вулиці Луцького і три смуги від вулиці Луцького. А також велодоріжки, хідники, технічні тротуари і зелену зону. Важливим об’єктом, який ще не є завершений — це світлофорний об’єкт, який тут має бути, коли повністю відкриємо вулицю", — каже директор "Львівавтодору" Микола Власюк.

Ділянку на вулиці Шевченка відкрили для проїзду
Ділянку на вулиці Шевченка відкрили для проїзду. Суспільне Львів

Також на ділянці згодом планують постелити верхній шар асфальтобетонного покриття.

"Зараз облаштовано нижній і середній шар асфальтобетонного покриття, а ще має бути фінальний шар. Але він буде вже покладений спільно з іншими вулицями, до прикладу, з вулицею Пилипа Орлика, тому що для цього потрібно запустити асфальтний завод підряднику. А запускати його на такий, скажімо так, невеликий об’єкт – недоцільно", — каже директор міського департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури Олег Забарило.

Ділянку на вулиці Шевченка відкрили для проїзду
Ділянку на вулиці Шевченка відкрили для проїзду. Суспільне Львів

Львів'яни кажуть, задоволені, що ділянку відкрили для проїзду, проте додають, що бракує усіх необхідних знаків. Через це їздити некомфортно.

"Ще не зрозуміло, якщо чесно. Я тільки заїжджаю і не розумію, чи я їду під знак "Проїзд заборонено", чи ні. Але дивлюся, все ніби нормально", — каже водійка Юлія Гавур.

Окрім відсутності усіх необхідних знаків, на ділянці є й інші проблеми, каже керівник організації "За якісний транспорт" Святослав Товстига. Зокрема, за його словами, колодязі для стоку дощової води зараз вищі за рівень асфальту.

"Щодо безпеки дорожнього руху відповідно тут треба доставляти знаки, бо наїхавши на швидкості, яка дозволена — 50 км на годину на той самий колодязь припіднятий, це колесо вистрілює. Створюється аварійна ситуація. Також в нас по перехрестю вулиць Шевченка- Єрошенка немає розуміння, де є головна. Ми бачимо, що з вулиці Єрошенка є основний потік і в рамках тимчасового об’їзду там мали стояти тимчасові знаки, але, на жаль, цього немає", — каже керівник ГО "За якісний транспорт" Святослав Товстига.

Ділянку на вулиці Шевченка відкрили для проїзду
Ділянку на вулиці Шевченка відкрили для проїзду. Суспільне Львів

Також, за його словами, бічні вулиці Єрошенка та Юнаківа, які тепер є проїзними і двосторонніми, запарковані автівками.

"Тут вже почали працювати інспектори з паркування, тобто вони "почистили" найбільш критичні точки. Це перехрестя з вулицею Юнаківа, яке було запарковане щільно "ялиночкою" так званою. І працюють згідно з правилами дорожнього руху, єдине, що нам ще треба — таки дооблаштувати знаки заборони зупинки", — каже Олег Забарило.

Ще одну ділянку на вулиці Шевченка, яка простягається до вулиці Яцкова, планують відремонтувати впродовж наступних трьох місяців.

Що відомо

  • У січні 2020 року розпочався капітальний ремонт вулиці Шевченка.
  • Перший етап ремонту закінчився облаштуванням квазі-кільця на перетині вулиць Левандівська, Залізнична та Шевченка.
  • Другий етап реконструкції закінчився 30 грудня облаштуванням ділянки від вулиці Ярослава Мудрого до Хорватської.
  • В червні на ремонт закрили ділянку від вулиці Залізничної до вулиці Єрошенка.
  • У вересні на ремонт закрили ще одну ділянку вулиці Шевченка — від вулиці Єрошенка до вулиці Яцкова.

На початок