Профтехосвіта на Рівненщині: що актуальне в умовах війни

Профтехосвіта на Рівненщині: що актуальне в умовах війни

Ексклюзивно
Профтехосвіта на Рівненщині: що актуальне в умовах війни
Фото: Департамент освіти і науки РОДА

На Рівненщині є три десятки навчальних закладів, які надають професійно-технічну освіту. Туди можуть вступити як учні дев'ятих та одинадцятих класів, так і старші за віком. Продовжити навчання у закладах можуть також ті, хто вступав в інших регіонах, але через війну був змушений переїхати на Рівненщину.

Про це в етері Українського радіо Рівне розповіла заступниця директора департаменту, начальниця управління професійної вищої освіти, фінансово-економічної кадрової організаційної правової роботи Олена Полюхович. Вона пояснила, як змінюються підходи в умовах агресії Росії проти України.

"Розумні руки"

У профтехучилищах Рівненщини навчають передусім сучасним технологіям, розповіла Олена Полюхович.

"Це деревообробка, будівельно-монтажні та ремонтні роботи, автотранспорт, швейне виробництво, технології приготування їжі. Практичні знання, які отримують в профтехучилищах, подекуди перевищують ті знання, які отримують у вишах. А профтехосвіта – це те, що ми називаємо "розумні руки", – зазначила Олена Полюхович.

Для того, щоб випускник закладу за бажанням зміг започаткувати власну справу, в профтехучилищах запровадили окремий модуль, де навчають основ економічних знань та фінансової грамотності.

Навчання немісцевих

Профтехосвіта швидко прилаштувалася до ситуації в умовах війни, зазначає освітянка:

"Міністерство видало положення про внутрішню мобільність. І вже зараз в нас навчаються учні з Маріуполя та Катюжанки, які почали здобувати освіту у своїх регіонах. Якщо нічого не зміниться і ми видаватимемо диплом у нас, то в документі все одно буде зазначено, що це диплом кваліфікованого робітника, до прикладу, Маріуполя".

Вона додала: за потреби учнів забезпечують гуртожитками, а ті, хто навчається на відмінно, можуть отримувати стипендії.

Чи сприяє релокований бізнес навчанню

"Бізнес потребує вкрай кваліфікованого робітника – такого, в якого вже сформована відповідна культура. Який знає, як себе убезпечити, готовий до фізичних навантажень. Релокований бізнес, який знаходиться на Рівненщині, також потребує якісно підготовлених робітників. Ми тісно співпрацюємо з однією такою командою і думаю, як результат, в нас буде ще один навчально-практичний центр", – зазначила Олена Полюхович.

Потреби у професіях

З-поміж тих професій, на які є попит, посадовиця зазиває такі:

  • тракторист-машиніст с\г машин та устаткування
  • кравець-закрійник
  • зварювальні технології
  • деревообробка
  • оператор дрона
  • кухарі

"На Рівненщині завдяки певним дослідженням в нас у професіях є баланс. Це ті професії, які хочуть самі студенти й ті, які потребує ринок праці", – сказала Олена Полюхович.

Чи мають студенти можливість практики

"Ми вийшли на практику після дистанційної форми навчання. 4,5 тисячі наших учнів вийшли на практику, щоб підтримувати економіку регіону – будівельники, автотранспорт, сільське господарство, лісове господарство, кухарі тощо", – розповіла начальниця управління профтехосвіти.

Вона додала: понад 80% випускників профтехучилищ Рівненщини працевлаштовані.

Хто може вступати та як це зробити

В законодавстві немає вікового обмеження на вступ у заклади профтехосвіти, відтак вступати у профтехучилища можуть як випускники дев'ятих-одинадцятих класів, так і старші за віком.

"Ми прибрали з правил прийому співбесіди, екзамени, мотиваційні листи, а також сформували електрону подачу заявки. На сайті кожного із закладів у переліку можна до 1 жовтня подавати документи", – уточнила посадовиця.

Вона додала: у випадку, якщо під час переїзду на Рівненщину абітурієнт втратив документи, достатньо буде тієї інформації, яку нададуть колцентри після того, як людина туди звернеться. Документи про загальну середню освіту зберігаються у єдиній бази даних.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди