"Таємне голосування не проводять в ЗУМі". Частина депутатів Кіровоградської облради проти сесій онлайн

"Таємне голосування не проводять в ЗУМі". Частина депутатів Кіровоградської облради проти сесій онлайн

Оновлено
"Таємне голосування не проводять в ЗУМі". Частина депутатів Кіровоградської облради проти сесій онлайн
Кіровоградська обласна рада

Голова фракції "За майбутнє" Кіровоградської обласної ради проти проведення сесій у форматі онлайн. На його думку, голова боїться таємного голосування, яким його можуть зняти з посади. Очільник ради Сергій Шульга говорить, такий формат обрали задля безпеки депутатів.

14 червня сесію вперше провели дистанційно. "Усі члени фракції хотіли бути на засіданні сесії, – говорить Олександр Горбунов. – Депутати з'їхались з усієї області, нам треба розмовляти, вирішувати питання. Наше бажання було проігнороване. Голова одноосібно ухвалив таке рішення".

Депутати приїхали у Кропивницький, але перебували в різних приміщеннях обласної ради, окрім сесійної зали, розповів голова фракції "Європейська солідарність" Сергій Коваленко. "Законодавством передбачено, що депутат особисто здійснює голосування. Це здійснюється або електронною системою "ВІЧЕ", коли голосування відбувається за допомогою депутатської картки, або шляхом підрахунку голосів лічильною комісією. Тут депутатська функція була виконана не сертифікованою системою ЗУМ, а оголошення результатів відбувалось працівниками апарату, а не депутатами".

Сергій Коваленко сподівається, що наступна сесія відбудеться у залі. "Тим паче має бути винесено на розгляд кадрові питання".

Олександр Горбунов підтримує позицію Сергія Коваленка щодо порушення регламенту ради під час голосування і обрахунку голосів. Відповідного листа з проханням бути особисто на засіданні його фракція відправила на адресу голови.

На думку Олександра Горбунова, голова наполягає на такій формі проведення сесій, бо боїться таємного голосування. "Звіт, який він повинен був доповідати, наражався на небезпеку бути знятим з посади. А зняття з посади могло бути тільки через таємне голосування. Призначення голови та заступників, згідно регламенту, здійснюється тільки таємним голосуванням. Воно не може бути проведене в ЗУМі. От і все питання".

Позиція голови обласної ради

Голова ради Сергій Шульга говорить, дистанційний формат обрали з огляду на воєнний стан і рекомендації правоохоронних органів. "Зверніть увагу, – сказав він, – що навіть за пів години до засідання сесії пролунала сирена. Ми також ставили собі завдання надати змогу повноцінно попрацювати і депутатам, які зараз захищають Україну". Таких депутатів у раді є три.

Голова ради говорить, попереднє скликання ухвалило зміни до регламенту, згідно з якими передбачили проведення сесій у режимі відеоконференції.

Сергій Шульга дії незадоволених депутатів коментує так: "Є депутати, які не приховують, що обласна рада – це політичний майданчик і їм потрібна трибуна. Тому онлайн діяльність їх не задовольняє. Я наголошував, що політика – після війни".

Погляд політолога

Формально, говорить політолог Руслан Стадніченко, регламент не порушено. "Але використано процедурну колізію, коли не врегульовано питання переобрання керівництва через онлайн-голосування. Такий трюк у демократичних країнах вважається порушенням "правил гри" та ігноруванням прав опозиції".

Руслан Стадніченко окреслив дві протилежні позиції у раді: групу депутатів, що стоїть за головою облради і ситуативний альянс його опонентів. "Жодна сторона уникає конкретних пояснень, які проблеми може спричинити або не спричинити переобрання керівника обласної ради. Не ясним виглядає і ступінь ефективності чи неефективності ради з 24 лютого. Сторони багато замовчують, а це означає, що мають місце особисті інтереси з обох боків".

На думку Руслана Стадніченка, в українському політичному просторі помітнішою стала політична самореклама і підготовка партій до виборчого циклу. "Не оминув такий тренд і наших місцевих партійних діячів. Тож, для суспільства, яке онлайн переживає трагедію війни, дріб'язкові онлайн-розборки політичних обранців виглядають, щонайменше, дурнувато і дикувато".

В українській внутрішній політиці не буває однозначності, говорить політолог. "Ситуація з онлайн голосуванням в Кіровоградській облраді – це також суміш депутатської непереконливості і недоречності, боротьба за збереження "теплого крісла" і користування військовим положенням".

Що відомо

Участь у сесії 14 червня взяли 37 депутатів з 64, ухвалили 17 рішень, сказав Сергій Шульга

Читайте також

  • Чотири медичні заклади у Кіровоградській області об’єднають у два. За таке рішення одноголосно проголосували депутати обласної ради.
  • Криза уранової галузі. Кіровоградська облрада звернулись до Президента з проханням визначити куратора
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок