В ОРДЛО придушили жіночі протести та почали працювати військові патрулі з пошуку чоловіків призовного віку

В ОРДЛО придушили жіночі протести та почали працювати військові патрулі з пошуку чоловіків призовного віку

В ОРДЛО придушили жіночі протести та почали працювати військові патрулі з пошуку чоловіків призовного віку
Ілюстративне фото військовослужбовців на плацу. Фото: Getty Images

Починаючи з минулої суботи містами окупованого Донбасу, знову активізувалися військові патрулі з пошуку чоловіків призовного віку, також знову стали відбуватися затримання на вулицях. Про це повідомила "Східна правозахисна група".

"Останні три тижні на окупованих територіях Луганської та Донецької областей спостерігалося послаблення процесів примусової мобілізації, це було викликано активними протестами матерів, сестер, чоловік примусово мобілізованих", — розповіли правозахисники.

Додають, що МДБ "ЛНР" та "ДНР" провело активну роботу з придушення жіночих протестів.

"Ми зафіксували затримання кількох жінок у Єнакієвому та Ровеньках. Відомо, що новий етап примусової мобілізації пов'язаний із формуванням чергової партії людського ресурсу для активізації бойових дій на Донбасі", — йдеться у повідомленні.

Правозахисники повідомили, що примусова мобілізація знову торкнулася робочих підприємств, на критику керівників підприємств адміністрації НВФ "ЛНР" та "ДНР" повідомили, що незабаром прибудуть "будзагони" з РФ, які замінять робітників.

Що відомо

  • На тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей у травні почали назрівати масові бунти незаконно мобілізованих до лав російської армії громадян України.
  • 19 травня в окупованому Донецьку "мобілізували" понад 100 студентів медичного університету
  • 16-17 травня у Луганську пройшли стихійні акції протесту дружин та родичів примусово "мобілізованих" на війну проти України.
  • Росія проводить на тимчасово окупованих українських територіях приховану мобілізацію, а до лав збройних сил РФ планують призвати навіть жінок.
  • Армія РФ під дулами автоматів вивозить жителів Попасної до Первомайська та Стаханова, аби мобілізувати та змусити воювати проти України. Про це повідомив голова Луганської ОДА Сергій Гайдай.
  • На тимчасово окупованій території Луганської області російські окупанти проводять примусову мобілізацію. За відмову воювати проти України військові Росії погрожують чоловікам розстрілом. Про це у своєму телеграм каналі заявила тодішня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber

Вибір редакції

На початок