У Запоріжжі волонтери переобладнали спортивну автівку для потреб військових

У Запоріжжі волонтери переобладнали спортивну автівку для потреб військових

У Запоріжжі волонтери переобладнали спортивну автівку для потреб військових
Фото: Суспільне Запоріжжя

Другу переобладнану автівку передали військовим на фронт запорізькі волонтери. Спортивні багі, котрі у мирний час змагались у “перегонах на виживання”, адаптують для використання у розвідці, вивезенні поранених та інших тактичних спеціальних завдань на фронті.

По це волонтери розповіли кореспондентам Суспільного Запоріжжя.

Військовий із позивним “Мамай” приїхав забирати перероблене авто для побратимів. Каже: за кермом спортивної автівки вперше у житті.

волонтерська автівка
"Мамай". Фото: Суспільне Запоріжжя

"Не було у нас машин і треба було якось знайти. Сидів довго на телефоні — всім телефонував і знайомим, і друзям, і волонтерам, і ось так вийшли на Наталку і вона нам дуже допомогла", каже він.

На авто за необхідності можна встановити кулемет, а невибагливість у використанні є пріоритетом, каже Мамай.

Над переобладнанням авто працювали дев'ятеро людей, розповідає власник підприємства Володимир Тархов:

"Тут був дах, було підсилення каркаса, сам каркас. Ковш був для перегонів дуже серйозний. Ми все порізали, витягли. Решітку порізали, аби можна було відстрілюватись з переднього сидіння з автомата. Можна відстрілюватись позаду. Можна тягати причеп, міномет. Місце для боєкомплекту з'явилося. Ось така машинка дуже цікава".

волонтерська автівка
Володимир Тархов. Фото: Суспільне Запоріжжя

"А якщо врахувати, що це справжня спортивна машина — тут доопрацьований двигун, правильна “прошивка”, правильне співвідношення у коробці, то вона буде дуже гідно їхати", розповідає Володимир.

Переробляти спортивні автівки у воєнні волонтери планують регулярно.

волонтерська автівка
Фото: Суспільне Запоріжжя

"Зараз відгукнулося дуже багато хлопців, друзів, які передають нам контакти спортсменів, хто використовує такі автівки, й будемо з ними якось співпрацювати. Може викупляти ці автівки, може вони нам будуть передавати безкоштовно ці автівки, але хочемо налагодити процес", каже волонтер Рудольф Акопян.

волонтерська автівка
Рудольф Акопян. Фото: Суспільне Запоріжжя

"Ми спілкуємося із криворіжцями. У них дуже така потужна команда. І у них такий доволі багатий парк цих авто. Тоді будемо з ними домовлятися і ганяти звідти", каже волонтерка Наталія Ольшанська.

волонтерська автівка
Наталія Ольшанська. Фото: Суспільне Запоріжжя

У планах запорізьких волонтерів — одне армійське багі за два тижні. Крім того, думають про створення схожого спецавто “з нуля”.

Читайте також: У Запоріжжі волонтери пошили бронежилет для собак, які допомагають у захисті міста

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок