Суд визнав незаконним недопуск суперника росіянина Крємльова до виборів Міжнародної боксерської асоціації: що це означає

Суд визнав незаконним недопуск суперника росіянина Крємльова до виборів Міжнародної боксерської асоціації: що це означає

Суд визнав незаконним недопуск суперника росіянина Крємльова до виборів Міжнародної боксерської асоціації: що це означає
facebook.com/worldboxing2022

У IBA все ж таки може змінитися очільник, але остаточне рішення щодо повторних виборів буде ухвалено пізніше.

Спортивний арбітражний суд (CAS) задовольнив апеляцію претендента на пост президента Міжнародної боксерської асоціації (IBA), нідерландця Боріса ван дер Ворста, та ще трьох кандидатів до Ради директорів IBA. Про це свідчить вердикт CAS, опублікований 14 червня.

Ван дер Ворст, який також є президентом Федерації боксу Нідерландів, мав стати головним суперником чинного керівника IBA, росіянина Умара Крємльова, на виборах, що відбулися рівно місяць тому, в травні. У квітні цього року ван дер Ворст став одним із ініціаторів звернення до IBA з вимогою відреагувати на провоєнну позицію Федерації боксу Росії.

Проте менш ніж за добу до того, як мали відбутися вибори, Незалежний відділ доброчесності боксу, створений IBA, його дискваліфікував, як і ще чотирьох претендентів на місце в Раді. Причинами такого рішення назвали агітацію в непризначений для цього період та співпрацю з іншими кандидатами.

Пропозицію перенести вибори до завершення розгляду апеляції, яку одразу ж подав ван дер Ворст, було відхилено. Як наслідок, Крємльов не мав опонентів і був переобраний на пост президента без процедури голосування.

Місяць по тому CAS постановив, що ван дер Ворст вчинив лише "незначне порушення" регламенту IBA, вдавшись до передчасної агітації, що, на погляд суду, заслуговувало на "легкі санкції" або "попередження". Суд назвав це порушення недостатньо вагомим для дискваліфікації кандидата.

Крім того, CAS виявив, що таке саме порушення скоїв сам Крємльов, але не був за це покараний.

Жодні інші звинувачення стосовно ван дер Ворста чи кандидатів до Ради Майкла Макаті, Стівена Гартлі та Пера-Акселя Шогольма суд не підтвердив.

Читайте також: Скандальний результат бою українця Захареєва у півфіналі Євро-2022 переглянули після скарги: що взагалі сталося

Що означає цей вердикт CAS для керівництва IBA

У IBA прийняли рішення суду та заявили, що звернуться по правову консультацію щодо цієї ситуації та узгодять подальші дії 24 червня, під час засідання новообраної Ради директорів, до якої увійшов і українець Володимир Продивус.

Водночас IBA зняла з себе відповідальність за рішення відділу доброчесності, нагадавши, що він є незалежним органом. Сам дисциплінарний комітет IBA допустив усіх кандидатів, не помітивши порушень.

Це означає, що на IBA можуть чекати повторні вибори, на яких у Крємльова, якого раніше деякі члени асоціації вимагали усунути від посади через війну в Україні, вже буде суперник.

Як розгорталися події навколо Крємльова після повномасштабного вторгнення Росії в Україну

На початок