У цьогорічному фестивалі "Чілдрен Кінофест" перемогу в одній з найпрестижніших номінацій отримала знімальна група з Запорізької області.
Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми, у програмі фестивалю відбувається вшосте. Цьогоріч у журі були українські кінематографісти: режисери й сценаристи Антоніо Лукіч та Катерина Горностай, а також акторка театру і кіно Оксана Черкашина. Церемонія народження відбулася онлайн.

"Ми дуже дякуємо за цей фільм. Ми побачили дуже великі старання, побачили круту ідею. Ідею того, що наша цікавість може нас спонукати до створення дуже гарних та цікавих робіт", — каже Антоніо Лукіч.
Короткометражний фільм-горор "Привиди маєтку Міклашевського" переміг у номінації "Найкращий ігровий фільм у категорії 11—14 років" на Чілдрен Кінофесті. Творча група — з села Біленького, Запорізької області. Режисерка — 13-річна Поліна Лавриненко.

"У нас шкільний гурток, два роки ми займаємося в ньому. Ну, і цей фільм ми відзняли минулого року, ще до початку війни. Цей маєток знаходиться на території нашої школи. Він збудований в кінці 19 сторіччя. І там зараз у нас навчається початкова школа. Тобто, в тих кімнатах, де в них була спальня, бібліотека, танцювальна зала. Але там зараз кабінети, ну, дуже багато всього збереглося", — розповідає Вікторія Коваль, керівниця гуртка "Media makers" з Біленького.

Переможці окрім диплома отримують також і грошову винагороду — 4000 гривень.
Як раніше повідомляло Суспільне, разом із професійним журі, з 3 по 12 червня, обирали кращих у конкурсі фільмів, знятих дітьми, та визначали володаря Гран-прі Чілдрен Кінофесту глядачі з України. Та вперше — з Польщі. Їх було 17 відсотків від загальної кількості, каже PR-директор Чілдрен Кінофесту Сергій Греков.
"Цього року долучилися до переглядів 26 тисяч людей. І цей результат, в принципі, за минулі три роки, є найкращим. Володарем Гран-прі Чілдрен Кінофесту став фільм український — "Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке". До речі, саме цей фільм був найпопулярнішим серед фільмів фестивалю, тобто, його переглянули найбільше дітей", — зазначає Сергій Греков.