Зеленський заявив про "деякий скепсис" у ставленні Німеччини до України

Зеленський заявив про "деякий скепсис" у ставленні Німеччини до України

Зеленський заявив про "деякий скепсис" у ставленні Німеччини до України
Фото: AP

Чинне керівництво Німеччини дещо скептично ставиться до України, зокрема щодо її євроатлантичних перспектив, однак ця проблема не є новою.

Про це розповів президент Володимир Зеленський в інтерв’ю німецькому виданню ZDF.

"Я думаю, що є деякий скепсис у відносинах між керівництвом Німеччини до України. Я не вважаю, що цей скепсис приніс саме Олаф Шольц. Я не вважаю, що це щось нове. Звичайно у нас, я вважаю, прекрасні відносини між народами і дуже непогані відносини між керівництвом, але я вважаю, що цей скепсис щодо нас, особливо це проявляється у питанні щодо майбутнього членства в Європейському Союзі або НАТО" — зазначив він.

При цьому президент вважає, що таке ставлення до України сформувалось у Німеччині давно.

"Весь цей скепсис він був ще до пана Шольца. На жаль, було таке відношення. І я вірю, що таке відношення виправиться", — підкреслив він.

Зеленський сподівається, що німецький канцлер збільшить військову та політичну підтримку України, а також, що Україна отримає статус кандидата на вступ до ЄС вже у червні.

"Ми дуже на це розраховуємо. Я розраховую, що у пана Шольца знайдеться ця впевненість у його відповіді. Але, тим не менш, є й санкційна робота, є й фінансова підтримка, яка потрібна Україні і безпекові всі питання, на яких він прекрасно розуміється", — зазначив президент.

Він також нагадав, що Німеччина почала постачати Україні зброю пізніше за інші країни.

Що відомо

  • 10 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що для скасування західних санкцій проти Росії потрібно, щоб вона завершила війну і прийшла до взаєморозуміння з Україною.
  • 30 травня Німеччина погодилася змінити свою конституцію, щоб дозволити створити кредитний спеціальний оборонний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, запропонований після вторгнення Росії в Україну.
  • Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок попередила, що на те, щоб передати Україні німецькі системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM, поставки яких раніше анонсував канцлер ФРН Олаф Шольц, можуть знадобитись місяці.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 110. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок