У лавах ЗСУ Україну захищають бійці з 55 країн світу — речник Інтернаціонального легіону

У лавах ЗСУ Україну захищають бійці з 55 країн світу — речник Інтернаціонального легіону

У лавах ЗСУ Україну захищають бійці з 55 країн світу — речник Інтернаціонального легіону
Боєць Інтернаціонаціонального легіону ЗСУ, червень 2022 року. Фото: International Legion of Defense of Ukraine/Facebook.

В Інтернаціональному легіоні ЗСУ Україну захищають представники 55 країн світу. Про це на брифінгу заявив речник легіону Дам'єн Магру.

"У нашому легіоні є представники з понад 50 країн. Коли я дивився востаннє, це представники 55 країн, усіх частин світу та континентів. Це представники навіть таких далеких, як Бразилії, Південної Кореї, Австралії", — сказав він.

За словами Магру, найбільше легіонерів — американці та британці. На другому місці у Легіоні представників Польщі та Канади, зокрема канадців з українським корінням.

Він також зазначив, що у ЗСУ служать також представники країн Балтії і північних країн, включаючи Фінляндію.

Магру наголосив, що Інтернаціональний легіон перебуває у складі Збройних сил України, тому всі витрати на проживання, зарплати бійців, зброю та амуніцію фінансуються українською армією. Водночас легіон має додаткові надходження від приватних донорів.

"Ми ці гроші витрачаємо виключно на обладнання для наших бійців, яке не входить до стандартного кейса, який видається ЗСУ, і який потрібен на полі бою, але не має фінансування через державні канали України", — сказав він.

Магру наголосив, що всі легіонери отримують таку саму зарплату, як і інші військовослужбовці ЗСУ, і тому не можуть вважатися найманцями.

Він зазначив, що згідно з міжнародним правом, головною мотивацією найманців є фінансова і вони мають отримувати більше грошей, ніж військові регулярної армії.

"Тому за визначенням ми не можемо бути найманцями за міжнародним правом. До того ж у нас є всі документи згідно з українським законодавством, щоб довести, що ми повноправні службовці Збройних сил України", — розповів Магру.

Він зазначив, що реальність чітко показує, що Росія ігнорує міжнародне право.

Що відомо

  • Суд "ДНР" 9 червня засудив до страти трьох іноземців, які служили в лавах Збройних силу України та від початку війни з Росією захищали Маріуполь від окупантів. Вирок винесли двом громадянам Великої Британії Ейдену Есліну та Шону Піннеру, а також підданому Королівства Марокко Брагіму Саадуну. Їх визнали "винними у найманстві та вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення конституційного устрою ДНР". Усі вони мають місяць на те, що оскаржити вирок.
  • Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Україна розслідує вироки, винесені представники "ЛДНР" іноземцям, які воювали у складі Збройних сил України.
  • Усі іноземці, які воюють на українській території в складі Збройних Сил України, є військовослужбовцями ЗСУ, заявив речник МЗС України Олег Ніколенко. Він додав, що "судовий процес" над військовослужбовцями ЗСУ на окупованих українських територіях "є нікчемним".
  • Державний секретар США Ентоні Блінкен засудив рішення фіктивного суду так званої “ДНР” щодо страти трьох іноземців, які воювали на боці ЗСУ.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 110. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок