Правило п'яти замін запровадили на постійній основі у футболі: що про це відомо

Правило п'яти замін запровадили на постійній основі у футболі: що про це відомо

Правило п'яти замін запровадили на постійній основі у футболі: що про це відомо
AP

Через зміни також збільшили допустиму кількість заявки на матч.

Міжнародна рада футбольних асоціацій (IFAB) ухвалила рішення про запровадження правила п'яти замін на постійній основі. Про це повідомляє пресслужба організації.

Правило п'яти замін з'явилося у футболі у травні 2020 року через пандемію коронавірусу. Однак термін його дії був тимчасовим - до кінця грудня 2022 року.

У жовтні 2021 року повідомлялося, що правило п'яти замін хочуть запровадити на постійній основі. Через вісім місяців після цього Міжнародна рада футбольних асоціацій ухвалила відповідне рішення.

Читайте також: Правило п'яти замін у футболі введуть на постійній основі: що про це відомо

На постійній основі правило п'яти замін введуть у футболі з сезону 2022/23. Воно діятиме у всіх без винятку футбольних турнірах.

Як діє правило п'яти змін у футболі?

  • Збільшення кількості замін до п'яти стосується основного часу поєдинку.
  • Для використання всіх замін надається три слоти. Крім того, додатковий слот на проведення заміни команди отримають у перерві.

У зв'язку зі збільшення кількості замін, Міжнародна рада футбольних асоціацій також вирішила збільшити кількість гравців у заявці на матч - з 12 до 15. Однак це правило є рекомендацією - організатори змагань самі обиратимуть, скільки футболістів можуть перебувати у заявці на гру.

Також IFAB повідомила, що займається питанням впровадження інших нововведень в гру. Серед них - заміна на випадок струсу мозку (діє в АПЛ), можливі альтернативи офсайду, застосування натільних камер для суддів, зміни у тривалості ігрового часу, введення м'яча ногами під час ауту.

Читайте також: Футбол майбутнього? ФІФА протестувала на юнацькому турнірі нові правила гри: як вони виглядають

Що відомо

  • У березні клуби АПЛ погодилися ввести правило п'яти замін у чемпіонаті на наступний сезон 2022/23.
  • ФІФА планувала також провести засідання, під час якого хотіла обговорити питання можливості введення штучного офсайду на чемпіонат світу-2022.
  • У жовтні представники Південної Америки вносили пропозицію збільшення перерви з 15 до 25 хвилин, проте Міжнародна рада футбольних асоціацій не підтримала цю ідею.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022