Жителі Херсона проігнорували святкування дня Росії організований окупаційною владою

Жителі Херсона проігнорували святкування дня Росії організований окупаційною владою

Доповнено
Жителі Херсона проігнорували святкування дня Росії організований окупаційною владою
Фото: російський пропагандиський Телеграм-канал

На Херсонщині окупаційна влада організувала святкування дня Росії. Місцеві жителі на свято не прийшли.

Про це Суспільному повідомив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

"Більш ганебного сорому Росія не могла собі уявити. Там херсонців є 30 чи 40 людей. Навіть якщо б врахувати тих, хто ходить на всі свята, не зважаючи на їх політичний окрас, їх мало б бути більше. Просто неможливо прищепити мертве дерево до живого", - сказав Самойленко.

Радник голови Херсонської військової адміністрації Сергій Хлань каже, що росіяни не тільки в Херсоні, а й по всій області підготували заходи.

"По всій області росіяни організували в традиційному своєму стилі концерти "пєсні і пляски" Южного військового округу. Анонсовані також виступи якихось співаків, а по області - творчих колективів", - сказав Хлань.

Також Сергій Хлань повідомив, що рух Опору розклеїв листівки з QR-кодами по всьому місту.

"Сьогодні по всьому Херсону, рух Опору розклеїв листівки з QR-кодами, за якими можна детальніше ознайомитись із пропозиціями "Здав окупанта - отримай гроші" тощо. Такі листівки поклеїли навіть на будівлі, де військові РФ розташували свій штаб ФСБ, та на зайнятих росіянами адміністративних будівлях.

Відомо, що вже відбулися перші з запланованих окупаціною владою заходів, біля пам’ятника Потьомкіну та в ККЗ "Ювілейний".

За словами херсонського політолога Володимира Молчанова, по фото, які встигла вже опублікувати окупаційна влада, біля пам’ятника Потьомкіну, було 33 цивільних, точніше людей без військової форми та п'ятеро у російській військовій формі.

"Щодо відкриття "свята", який Сальдо особисто розпочав біля пам’ятника - це просто смішно. Навіть спроби оператора якось знімати знизу, щоб візуально не показувати цю жалюгідну кількість, можна було порахувати індивідуально кожного", - каже Молчанов.

Що відомо:

  • Російські військові планують організувати провокації під час проведення заходів до дня Росії, які анонсовані окупаційною владою на 12 травня.
  • Афіші із програмою святкувань пропагандистські ЗМІ поширюють вже декілька днів. Заходи заплановані у Херсоні та Новій Каховці.
  • 11 червня видавали російські паспорти. Першим документ отримав так званий "голова" обласної ВЦА Володимир Сальдо, а з ним ще 23 охочих стати громадянами Росії.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок