"Незламні". У Львові презентували проєкт національного реабілітаційного центру

"Незламні". У Львові презентували проєкт національного реабілітаційного центру

"Незламні". У Львові презентували проєкт національного реабілітаційного центру
візуалізація проєкту

У Львові презентували проєкт національного реабілітаційного центру "Незламні". Він буде насамперед орієнтований на допомогу військовим та цивільним українцям, які отримали як фізичні, так і психологічні травми внаслідок війни Росії проти України.

У реабілітаційному центрі "Незламні" щороку допомагатимуть 50 тисячам українців. Найперше йдеться про людей, які фізично і морально постраждали внаслідок збройної агресії Росії проти України. Зараз тих, хто отримав вибухо-мінні травми і потребує протезування відправляють на лікування за кордон.

Національний центр реабілітації України створять в структурі Першого медоб’єднання Львова. Заклад буде працювати у кількох напрямках. Зокрема, там розвиватимуть реконструктивну, пластичну хірургію та протезування.

"Ми маємо побудувати Центр якому немає аналогів ніде у світі, який матиме всі найкращі можливості світового рівня по реконструктивній і реабілітаційній хірургії, і так, щоби ми вилікували своє населення, не користуючись послугами інших країн", - розповів гениральний директор першого медичного об'єднання Олег Самчук.

За задумом, у центрі працюватимуть майстерні, де виготовлятимуть протези.

"Протезування – це не одномоментний процес, зробив і забув, протез – це річ, яка потребує постійного технічного обслуговування, протез – це річ яка може зламатись, протез – це річ, яка потребує спеціаліста. І кожного разу відправляти людину за кордон – це довго і це нам потрібно в Україні", – каже міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

Також у медзакладі запланували друкувати на 3D-принтері кісткові імплантати. Перші такі 3D-імпланти надрукували на спеціальному обладнанні 10 червня під час презентації проєкту.

"Принтер для композитних імплантів, які будуть імплантуватись пацієнтам для заміни втрачених кісток. Він спроєктований для того, щоб друкувати полімерні імпланти, проте є ще кілька додаткових технологій для того, щоб робити це краще. І головний акцент цієї технології це те, що ми використовуємо біорезервуючі полімери – це полімери, які будуть поглинатись організмом людини змінюватись на кісткові тканини", – розповів технічний директор компанії A.D.A.M Михайло Плужник.

З будівництвом та розвитком центру реабілітації допоможе Німеччина. Про це заявив у Львові міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Ляутербаха. Німецькі клініки приймають на лікування українців. Також допомагають львівським медикам, зокрема обладанням. Уже передали один контейнер із протезами.

"Ми бачили багато бійців без кінцівок. Тому зараз важливо налагодити виробництво протезів. Ми будемо постачати спеціальні контейнери, в яких роблять ці протези. Ми бачили тут дуже багато пацієнтів з опіковими травмами. І ми плануємо проводити спільні операції з українськими колегами. Ми плануємо, що 200 наших медиків приїдуть в Україну і допоможуть лікувати пацієнтів з важкими опіками. Третя форма нашої співпраці – це телемедицина. Коли можна дистанційно провести консультацію. Це є спеціальні роботи, які дозволяють діагностувати і консультувати лікарів, коли йдеться про травми та опіки", – каже міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Ляутербаха.

На будівництво національного реабілітаційного центру необхідно 77 мільйонів євро. Гроші збиратимуть і від благодійників. Коли збудують центр поки не відомо.

Читайте також: "Хочу музикою підтримати українців". До Львова приїхав австрійський органіст Лукас Гаслер
На початок