У соціальних мережах та миколаївських чатах розповсюджується інформацію про поширення епідемії холери в південному регіоні. Проте станом на 9 червня на Миколаївщині не зафіксовано жодного випадку холери.
Про це під час брифінгу в Миколаївській обласній військовій адміністрації повідомив начальник управління охорони здоров’я Максим Безносенко.
Інформацію у соцмережах про розповсюдження хвороби на Миколаївщині в обласній військовій адміністрації називають фейковою. Зі слів головного санітарного лікаря області Володимира Клочка, зважаючи на ситуацію із технічною водою у кранах миколаївців, ймовірне розповсюдження холери відстежується, а у разі виникнення епідемії є чіткий план дій.
"Існує ціла система нагляду за тим, щоб, по-перше, не допустити цю хворобу, по-друге, якщо вона навіть виникає, то є чіткий план як з нею боротися. Це система, яка відпрацьована на території всієї України й затверджена постановою Кабміну. Миколаївська область теж має певні плани", — сказав Клочко.
Читайте також: "Кишкові інфекції. Варто дотримуватися правил гігієни — начальниця управління охорони здоров'я"
За словами Володимира Клочка, епідеміологи досліджують стічні води, морську воду та акваторії річок на наявність холерного вібріона — бактерії, що може спричинити появу холери. Проте, зі слів Клочка, сам вібріон не викликає холеру, а є індикатором того, що хвороба може з'явитися.
"Ми все це чітко відслідковуємо, до того ж, якщо це все реальні негаразди, тим паче у воєнний час, завжди це супроводжується погіршенням епідситуації. Наша держава готова до цього", — сказав Володимир Клочко.
Окрім цього, за словами заступника начальника Миколаївської ОВА Юрія Гранатурова, надалі правоохоронні органи реагуватимуть на факти поширення фейкової інформації у Миколаївській області, у тому числі й про розповсюдження холери.
Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.