Житомирщина готується прийняти переселенців зі східних регіонів України

Житомирщина готується прийняти переселенців зі східних регіонів України

Житомирщина готується прийняти переселенців зі східних регіонів України
UNHCR/Facebook

Цього тижня Житомирщина готується прийняти переселенців, які приїдуть з Донецької та Луганської областей. Про це Суспільному розповіла очільниця обласного департаменту соціального захисту населення Олена Грищук.

За її словами, в області готують місця, оскільки очікується збільшення кількості переселенців, котрі прибувають на Житомирщину.

"Ми розселяємо в межах області усіх, хто до нас прибуває, і ми постійно в процесі пошуку і підготовки необхідної кількості місць. Станом на зараз з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в межах Житомирщини отримали довідку внутрішньо переміщеної особи 96 тисяч 810 людей. До нас люди їдуть щодня – коли 100 переселенців приїжджають, коли 200, коли менше. По всій області є визначені місця, де ми можемо розміщувати людей – переважно це комунальні заклади. А ще для нас є ресурсом загальнодержавна система "Прихисток" – за допомогою цієї системи ми теж знаходимо, де людей розселяти", – сказала Олена Грищук.

На сторінці групи Коростень Офіційний Інформаційний в мережі Facebook дев’ятого червня опубліковане повідомлення, що 10 червня в місто прибуває 1500 жителів Лисичанська та Сєвєродонецька, які потребують допомоги та підтримки.

У коментарі Суспільному заступниця Коростенського міського голови Наталія Чижевська підтвердила інформацію, що 10 червня Коростенська громада прийматиме півтори тисячі переселенців. За її словами, сьогодні в місті організовують процес, щоб тимчасово розмістити та швидко зареєструвати людей, котрі прибудуть.

"Ми вже визначили місця, куди одразу заберемо людей з вокзалу. Туди ми їх завозимо, годуємо, реєструємо і будемо розселяти. Також ми вже визначили місця під соціальне житло. Підключили волонтерів, благодійні організації, зараз звозимо в ті місця матраци, постіль. Але ми хочемо, щоб переселенці максимально поселялися в звичайне житло. Тому проводимо велику роботу по виявленню і закинутих квартир, а також звертаємося до людей, щоб вони до себе приймали. Є людина, яка відповідає, щоб до неї зверталися, і вона зробить банк даних цього житла", – каже Наталія Чижевська.

Коростенський міський голова Володимир Москаленко у зверненні до жителів громади на сторінці Телеканалу "КоростеньТБ" в мережі Facebook уточнив, що переселенці прибувають до Коростеня потягом. Він також попросив громадян допомогти з розміщенням людей і не ставити високі ціни на оренду житла.

Тетерівська громада на сторінці в мережі Facebook також повідомила, що на вихідних до громади прибувають переселенці зі східних областей України. В повідомленні людей просять допомогти в розміщенні переселенців і з цих питань звертатися до сільської ради села Тетерівка.

Читайте також

  • У Житомирі та Коростені зводитимуть багатоповерхівки, де зможуть оселитися переселенці.
  • Рятуючись від війни, родина Казіцких з Маріуполя з новонародженою дитиною переїхала до Житомира.
  • Волонтери Житомирщини передали гуманітарну допомогу переселенцям у Баранівську громаду.
  • На Житомирщині правоохоронці облаштували для дітей-переселенців безпекове містечко.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок