"Домовлялись про тишу, а не забуття". На львівській Ратуші вивісили банер на підтримку оборонців Маріуполя

"Домовлялись про тишу, а не забуття". На львівській Ратуші вивісили банер на підтримку оборонців Маріуполя

"Домовлялись про тишу, а не забуття". На львівській Ратуші вивісили банер на підтримку оборонців Маріуполя
Львівська міська рада

У Львові, на Ратуші, вивісили банер на підтримку героїв з "Азовсталі", які опинились у російському полоні. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Банер "Free Mariupol defenders" — заклик до світової спільноти зробити усе можливе, аби звільнити воїнів, які перебувають у полоні.

"Ми домовлялись про тишу, але не забуття. Львів пам’ятає про відважних захисників Маріуполя. Такий банер сьогодні також вивісили в Києві. Ми закликаємо світову спільноту робити все необхідне, щоб кожен військовополонений повернувся додому", – каже мер Львова Андрій Садовий.

Як повідомив Володимир Зеленський у понеділок, 6 червня, після боїв за Маріуполь у російському полоні опинились понад 2,5 тисячі українських бійців із заводу "Азовсталь". Їхнім визволенням займається Головне управління розвідки Міноборони.

Що відомо

  • 16 травня після трьох місяців оборони Маріуполя командир "Азову" Денис Прокопенко у зверненні повідомив, що наказ вищого військового командування для збереження життів особового складу виконали.
  • Після цього заступниця міністра оборони України Ганна Маляр повідомила, що поранених військових з "Азовсталі" у Маріуполі евакуювали в лікарню Новоазовська на території самоназваної "ДНР". Туди доставили 53 важкопоранених бійців. Ще 211 — евакуювали через гуманітарний коридор в окуповану Оленівку. Їх планують повернути на підконтрольну Україні територію за процедурою обміну.
  • У Росії заявили, що можуть визнати "Азов" терористичною організацією. Вивезених з "Азовсталі" військових хочуть допитати. Згодом повідомлялось, що бійці "Азову" нібито не підлягають обміну. Водночас у Міноборони України назвали заяви РФ щодо військових з "Азовсталі" внутрішньою пропагандою.
  • 19 травня Міноборони РФ повідомило, що з 16 травня з заводу вийшли 1730 українських військових, 80 — поранених. Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) розпочав реєстрацію військових, які залишають завод “Азовсталь”. У тому числі — поранених.
  • Міністерство оборони поки що триматиме в секреті інформацію щодо перебігу перемовин про обмін українських бійців із заводу "Азовсталь", які опинились у російському полоні.
  • 4 червня Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський заявив, що українські розвідники підтримують зв’язок із полоненими бійцями полку "Азов".
  • Канцлер ФРН Олаф Шольц та президент Франції Емманюель Макрон закликали президента РФ Путіна звільнити захисників "Азовсталі".

Читайте також

Обличчя "Азовсталі". Історії захисників Маріуполя

"Ми розуміли, що можемо навіть не долетіти" — боєць "Азову" про те, як проривались у Маріуполь

Фотограф полку "Азов" отримав спеціальну нагороду польської фотопремії

"Умови задовільні, але їжа та вода потребують покращення" — дружина полоненого командира "Азову"

На початок