Замість громадянства — депортація. Дніпровський волонтер відстоює право отримати український паспорт

Замість громадянства — депортація. Дніпровський волонтер відстоює право отримати український паспорт

Замість громадянства — депортація. Дніпровський волонтер відстоює право отримати український паспорт
Суспільне Дніпро

У Дніпрі проукраїнського активіста, волонтера Максима Гошовського, який вже 8 років не може отримати український паспорт, хочуть депортувати в Росію. Суспільному чоловік розповів, процес отримання громадянства та паспорта України гальмується через те, що у Міграційній службі постійно вимагають якісь нові документи.

"Наприклад, казали надати офіційно зареєстровану у Мін`юсті довідку про те, що я був волонтером у 2014 році. Якщо ти активіст чи волонтер, то повинен надати якесь офіційне підтвердження. Але за останні 6 роки офіційно таке підтвердження видали лише 8 людям", — говорить чоловік.

За словами Максима Гошовського, 15 років тому, коли тільки переїхав з Росії в Україну – отримав посвідку на постійне проживання. У 2014 році ухвалив рішення, що не хоче бути громадянином держави, яка анексувала Крим. Втім, отримати український паспорт він досі не може. Каже: все через те, що Міграційна служба постійно ставить палиці у колеса.

"Коли ти отримуєш українське громадянство – ти не отримуєш паспорт, а отримуєш тимчасове посвідчення громадянина України. Воно видається на два роки, за цей час ти маєш відмовитися від попереднього громадянства, у моєму випадку – російського. Але фізично я не можу їхати в Росію, адже був на Майдані, мене показували на багатьох телеканалах, у тому числі й російських. Я просто можу втратити там своє життя", — каже Максим.

Нині через суд дніпровський волонтер хоче відстояти право законно жити в Україні й далі. Документи вже у судовій інстанції, проте розгляд справи й досі не призначений, Це загрожує тим, зазначає Максим, що розглядати справу можуть розпочати вже після його депортації в Росію.

Читайте також

"Краще я буду громадянином без громадянства". Мешканцю Дніпра припинили громадянство України

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок