Російські ЗМІ планомірно загострювали ситуацію в Криму та готували жителів до майбутньої ескалації та геноциду українців. Такі висновки зробили дослідники з Кримської правозахисною групою та Центром прав людини ZMINA, презентувавши 6 червня дослідження "Мова ворожнечі в онлайн-медіа, які висвітлюють події у Криму".
"У дослідженні ми зафіксували багато закликів до знищення українців у російських медіа. Зважаючи на звірства російських окупантів, які вони вчиняють на нашій землі з 24 лютого і до сьогодні, ці заклики мали одну мету – інформаційну підготовку до воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду українського народу", – каже дослідниця Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

Для дослідження вдалось проаналізувати 11 російськомовних онлайн-видань, які писали про Крим (зокрема "РИА Крым", "КП Крым", "Крым. Реалии", "Русская весна") з грудня 2020 року до кінця травня 2021 року. Аналітики виявили 560 публікацій, що мову ворожнечі: ненормативну лексику, прямі образи, дегуманізацію (наприклад, "это не люди, а животные"). Також – заклики до насильства, розподіл за принципом "свої-чужі", прояви неповаги та зневажливе ставлення до іншої групи чи культури. (в основному до українців чи кримських татар). Відбирали публікації за допомогую ключових слів на кшталт "бандеровцы", "малороссы", "свиномовные", "укрофашисты", "хохлы", "Укропия", "Хохлостан" та інші.


"Крім того, для впливу на переконання аудиторії ці медіа застосовують маніпулятивну та приховану мову ворожнечі. Це робиться, щоб уникнути юридичної відповідальності, яка передбачена законодавством багатьох європейських країн", – зазначила кандидатка психологічних наук, експертка-психолінгвістка Юлія Крилова-Грек.
Журналісти російських ЗМІ зазвичай односторонньо висвітлюють ситуацію та свідомо створюють негативну картинку. У публікаціях часто вживається теза про заперечення державного суверенітету України й української національної ідентичності. Дослідники вважають, що така теза свідомо виводиться у медіа, щоб закріпити думки, що українці – це етнографічна група росіян, Україна – це штучне державне утворення, а українська мова – регіональний діалект.
З повним текстом дослідження "Мова ворожнечі в онлайн-медіа, які висвітлюють події у Криму" можна ознайомитися тут.
Війна — усі останні новини
- Біллі Айліш заспівала з українським прапором на концерті
- Кінорежисерка із Кабула Сахра Карімі виступила на підтримку України
- Metallica зібрала мільйон доларів для України за два місяці
- Полотно Івана Марчука "Сад спокуси" продали на благодійному аукціоні за $120 тисяч
- Робити те, заради чого ти живеш, – це і є твій обов’язок. Інтерв'ю з Антоном Слєпаковим і Андрієм Соколовим
- Rammstein на своєму концерті у Швейцарії розгорнув український прапор
Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!