"Якщо ми можемо хитати Росію, треба це робити". Зеленський прокоментував видачу громадянства Невзорову

"Якщо ми можемо хитати Росію, треба це робити". Зеленський прокоментував видачу громадянства Невзорову

"Якщо ми можемо хитати Росію, треба це робити". Зеленський прокоментував видачу громадянства Невзорову
. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що російський журналіст та колишній депутат Державної думи РФ Олександр Невзоров подався на українське громадянство.

Про це він повідомив під час спілкування з журналістами.

"Я знаю, що він (Невзоров — ред.) хотів полишити громадянство РФ, бо підтримує Україну. Ми мали про це розмову, він є у списках", — зазначив президент.

За його словами, Україна має докладати зусиль, щоб дестабілізувати ситуацію в Росії.

"Якщо ми можемо хитати Росію, то треба це робити. Я вважаю, що це наша зброя теж — люди, будь-якого громадянства, які виступають за Україну", — наголосив Зеленський.

Водночас президент не пояснив, чи отримав Невзоров російське громадянство.

Хто такий Олександр Невзоров

Олександр Невзоров — 63-річний російський блогер та журналіст, який від початку нападу Росії на країну виступив проти війни та підтримував Збройні Сили.

У 1993—2007 роках він був депутатом російської держдуми. Працював на телеканалі ГРТ, який у 1990-ті роки був під контролем олігарха Бориса Березовського. У 2012 році на виборах президента Росії Невзоров був довіреною особою Путіна

У 2015 році після анексії Криму та бойових дій на Донбасі Невзоров заявляв:, що "у нього немає національності". В останні роки здебільшого був відомий як блогер та запрошений спікер російських опозиційних ЗМІ. Також він веде свій YouTube канал, де різко критикує російську владу та армію, а більшість своїх випусків закінчує словами "Слава Україні".

Ще у квітні Міністерство юстиції Росії включило до реєстру ЗМІ — "іноземних агентів" Олександра Невзорова. Влада РФ порушила справу проти російського журналіста за статтею про поширення "фейків" проти російських військових. Покарання передбачає штраф у вигляді 700 тис. рублів або позбавлення волі терміном від 3 до 15 років.

Приводом стало те, що у своїх соцмережах Невзоров опублікував інформацію про обстріл Росією пологового будинку в Маріуполі.

МВС Росії згодом оголосило публіциста у розшук під час його перебування в Ізраїлі.

Крім цього, журналіст зазначав, що в лавах полку "Азов" служать "чудові люди, які не мають стосунку до нацизму".

Що відомо

  • 3 червня Невзоров повідомив, що отримав українське громадянство.
  • У серпні 2019 року Зеленський підписав указ, яким збільшив перелік документів, що можуть бути підставою для набуття громадянства України, розширивши перелік осіб, які можуть отримати українське громадянство, на іноземців та осіб без громадянства, які захищали Україну, і на громадян РФ, які зазнали політичних переслідувань.
  • Тоді ж Зеленський доручив Кабінету міністрів розробити і внести до Верховної Ради законопроєкт щодо спрощення порядку набуття українського громадянства росіянами, які зазнали політичного переслідування на батьківщині, й особами, які воювали за українську державу, а також проєкт закону про порядок надання притулку.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок