Ярмоленку та Бейлу залишився один крок до статусу абсолютної легенди у своїй збірній. Але зробить його лише один

Колаж Суспільне Спорт, фото: AP Photo

Андрій Ярмоленко та Гарет Бейл - лідери збірних України та Вельсу - розіграють останнє місце від Європи на чемпіонаті світу.

18 жовтня 2020 року на новозбудованому "Тоттенгем Стедіум" відбувся один з найбільших камбеків в історії чемпіонату Англії. "Вест Гем" відігрався з рахунку 0:3 у матчі проти "Тоттенгема", забивши перший гол на 82-й хвилині.

Рятівний гол "Вест Гем" забив на 90+4 хвилині, але не менш важливий момент трапився за дві хвилини до того. Валлієць Гарет Бейл, який перейшов в "Тоттенгем" на правах оренди з "Реала" та уперше вийшов на поле, опинився сам у чужому штрафному. Він готувався до удару, але в останній момент корпусом його потіснив Андрій Ярмоленко - Бейл не пробив точно, його удар пройшов повз ворота, рахунок залишився 3:2.

Ривок Ярмоленка до свого штрафного у той момент дозволив зрештою "Вест Гему" відігратися та вирвати нічию у лондонському дербі.

Момент із захисним ривком Ярмоленка - з 08:00

А уже навесні 2022 року, коли українець прощався з клубом після чотирьох сезонів у Лондоні, фани називали цю захисну дію Андрія одним з хайлайтів його перебування у "Вест Гемі".

Та зустріч Ярмоленка та Бейла у лондонському дербі була другою у їхній кар'єрі. На той момент вони, обидва – праві півзахисники, намагалися "перезапустити" клубну кар'єру: уже 31-річний Гарет перейшов для цього у колись рідний "Тоттенгем", а ще 30-річний Андрій старався завоювати місце у старті "Вест Гема". У тому матчі вони майже синхронно вийшли на поле на заміну.

Їхня перша зустріч відбулася за три роки до матчу у Лондоні. Уперше валлієць та українець зіграли один проти одного у Дортмунді, коли місцева "Боруссія" приймала "Реал" у Лізі чемпіонів. Тоді Андрій та Гарет вийшли у стартовому складі своїх команд, вони були на піку: Ярмоленко влітку перейшов з "Динамо" в "Боруссію", а Гарет відновився після травми та феєрив з Кріштіану Роналду в "Реалі".

У 2017-му році "Реал" Бейла обіграв "Боруссію" Ярмоленка – 3:1. Тоді Гарет забив один з голів та віддав результативну передачу, але травмувався наприкінці матчу.

Але з того моменту пройшло п'ять років. Якби влітку 2022 року Бейл та Ярмоленко зустрічалися на клубному рівні, їхнє протистояння не привернуло б уваги. Станом на зараз обидва гравці перебувають у статусі вільних агентів з великими питаннями, куди рухатися далі.

Однак Ярмоленко та Бейл зустрічаються не в клубі. Вони протистоятимуть один одному як капітани у складі своїх національних збірних, коли на кону стоятиме остання путівка на чемпіонат світу. Путівка, якою рівнозначно марить Україна та Вельс.

За останні три сезони (з 2019/20 по 2021/22) Ярмоленко зіграв на клубному рівні 2891 хвилину, Бейл 3217. За той ж проміжок часу Ярмоленко провів на полі за збірну України 2391 хвилину, Гарет Бейл 2249 хвилин за збірну Вельсу. У рамках сезону клубних матчів, як правило, в 5-6 разів більше, ніж поєдинків збірних.

Якщо взяти виключно останній сезон, то в ньому Андрій забив 3 голи та віддав 1 асист за "Вест Гем", а Гарет забив лише 1 гол за "Реал". У збірній (без врахування Євро-2020)? Ярмоленко - ті самі 3+1, Бейл - 5+1.

Андрій та Гарет у клубах це футболісти, які можуть вистрелити і зробити різницю на класі, але вони уже давно не відіграють важливих ролей на дистанції. Андрій та Гарет у збірних однозначні лідери та, можна навіть сказати, живі легенди.

"Андрій Ярмоленко — лідер нашої команди, гравець, який кожного матчу робить рахунок, забиває важливі м’ячі", – сказав після перемоги над Шотландією Олександр Зінченко про Ярмоленка.

Андрій Ярмоленко святкує гол у матчі на Євро-2020, фото: AP Photo
Андрій Ярмоленко святкує гол у матчі на Євро-2020, фото: AP Photo. AP

"Останній шанс Бейла та Ремзі потрапити на чемпіонат світу? Можливо. Вони обидва знають, що такі турніри відбуваються не так часто. Вони зроблять все, щоб перемогти. Подивіться на Гарета в останній грі проти Австрії, подивіться на Аарона в минулих матчах. Вони забивають важливі голи у великих матчах". А це слова тренера Вельса, Роба Пейджа, про роль Бейла у його збірній.

Гарет Бейл у складі збірної, фото: AP Photo
Гарет Бейл у складі збірної, фото: AP Photo. АР

Ярмоленко та Бейл синхронно рухаються до статусу абсолютних рекордсменів своїх національних збірних. Обидва – зіграли більше 100 матчів та є другими за цим показником (у Андрія – 107, у Гарета – 102). Бейл – лідер за кількістю забитих голів в історії Вельсу (38), Ярмоленко – другий (45 голів, на три менше, ніж у Андрія Шевченка).

Обидва футболісти у статусі капітанів виводили свої збірні до найкращих виступів в історії на чемпіонатах Європи: Бейл та Вельс – півфінал Євро-2016, Ярмоленко та Україна - чвертьфінал Євро-2020.

Їм обом не вистачає лише одного участі в чемпіонаті світу. Ні 32-річний Андрій, ні 32-річний Гарет там ще не виступали. Їхні збірні відбиралися на чемпіонат світу лише одного разу, і обоє вилітали у чвертьфіналі: Україна – у 2006 році, Вельс – у 1958.

Вони обидва зробили усе, аби вихід на чемпіонат світу-2022 для національної команди став реальністю. Як капітани, вони дійшли до ключової гри, фіналу. І на поле в Кардіффі ці два гравці, кар'єра яких рухається за схожою траекторією, виведуть свої команди для реалізації однієї з найбільших мрій. І хтось, у підсумку, таки потрапить на світову першість уже в 2022 році.

"Потрібно зробити ще один крок. Він найважливіший, найважчий, – сказав після перемоги над Шотландією Ярмоленко". А тоді додав у дописі в соцмережах: "Вирішальний момент".

ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо