80% факультетів Каразінського університету в Харкові зберегли майно під час війни — проректор

80% факультетів Каразінського університету в Харкові зберегли майно під час війни — проректор

80% факультетів Каразінського університету в Харкові зберегли майно під час війни — проректор
Каразінський університет у Харкові. 9 травня 2022 рік. Фото: Суспільне

Близько 80% факультетів Харківського національного університету ім. Каразіна зберегли майно та приміщення. Заклад завершує навчальний рік.

Про це 4 червня в ефірі національного марафону заявив проректор з науково-педагогічної роботи університету Анатолій Бабічев.

При цьому, за словами Бабічева, внаслідок російських обстрілів знищені два навчальних корпуси університету — там розміщувалися економічний та фізико-технічний факультети, зруйнований спортивний комплекс і кілька гуртожитків.

"Але 80% факультетів зберегли на сьогодні своє майно, свої приміщення, тому впевнений, що ми зможемо продовжити навчальний процес", — сказав Бабічев.

За його даними, серед співробітників та студентів університету є загиблі внаслідок обстрілів та під час бойових дій.

"Важко називати цифри, це не одиниці. Є ті співробітники, які загинули внаслідок обстрілів житла, на вулиці загинули, є ті, які пішли до Збройних сил України, і також, на жаль, загинули, є ті студенти, які пішли добровольцями до тероборони, яких на сьогодні немає вже з нами, є ті, які навіть загинули при евакуації, при переїздах", — розповів Бабічев.

Він сказав, що університет завершує навчальний рік — приймають іспити, магістерські та бакалаврські роботи.

"На жаль, не всі студенти сьогодні на зв’язку. Особливо це стосується тих, хто перебуває на окупованих територіях. Але ми чекаємо. Є у нас надія, що хтось із цих студентів вийде на зв'язок", — сказав Бабічев.

У разі, якщо студенти на зв'язок найближчим часом не вийдуть, університет намагатиметься надати їм академічну відпустку.

Бабічев каже, що точних термінів початку нового навчального року зараз немає.

"Поки що є різні позиції щодо початку навчального року, щодо термінів початку", — сказав він.

Зазвичай університет набирав майже 3,5 тисячі першокурсників, в цьому році прогнозують меншу кількість.

Що відомо

  • Цього року абітурієнтам, які хочуть вступити до університету імені В.Н. Каразіна, не потрібно нести оригінали документів у виш. Достатньо це зробити онлайн.

Вибір редакції

На початок