Російському командиру, який наказував стріляти по авто з цивільними біля Харкова, оголосили підозру — прокуратура

Російському командиру, який наказував стріляти по авто з цивільними біля Харкова, оголосили підозру — прокуратура

Російському командиру, який наказував стріляти по авто з цивільними біля Харкова, оголосили підозру — прокуратура
Обстріляна російськими військовими автівка біля селища Старий Салтів. Фото: Харківська обласна прокуратура

За версією слідства, російський військовий Євгеній Зеленов наказував підлеглим стріляти по авто з цивільними та брав участь у проведенні незаконного референдуму в Криму.

Російському командиру заочно оголосили підозру за статтею "порушення законів та звичаїв війни", повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

"Після вторгнення на територію України окупанти прибули до кільцевої дороги м. Харкова. Цивільним особам, які їхали на автівках цією дорогою, військові ЗС РФ наказали розвернутися та залишити вказане місце. Люди почали висловлювати своє невдоволення та просили надати їм можливість проїхати цією дорогою для виїзду у безпечну місцевість. Проте російський командир надав наказ обстрілювати машини цивільних", — йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, деякі російські військові відмовилися обстрілювати автівки та попросили людей вийти з машини.

"Мати з донькою зупинились, військовослужбовці ЗС РФ допомогли їм сховатись, проте їх побачили інші російські військові, які були готові виконувати злочинну вказівку свого командира. Вони почали стріляти по своїм та цим жінках. Внаслідок цього один військовий РФ та мати загинули, а доньці вдалось врятувати своє життя. Вона побігла до своєї машини та побачила російського солдата, який допомагав їй. Він з пораненням повз по землі. Жінка посадила його в автівку, рятуючи власне та його життя", — йдеться у повідомленні.

Окупанти відкрили вогонь по машинах, які стояли у заторі.

"Інші чоловік з жінкою, які стояли в заторі, вирішили розвернутись та поїхати, але окупанти відкрили по їх автівці вогонь. Чоловік отримав вогнепальне поранення, проте йому вдалось поїхати", — йдеться у повідомленні.

За даними прокуратури, підозрюваний військовий у 2008 році брав участь у війні Росії проти Грузії. Він також брав участь у незаконному референдумі в Криму.

Що відомо

  • Російські військові не вперше розстрілюють автівки цивільних. 12 березня на Бєлгородському шосе у Харкові окупанти обстріляли цивільне авто, у якому перебували двоє чоловіків. 4 травня у Старому Салтові під час спроби евакуації з тимчасового окупованого Вовчанська та інших населених пунктів навколо міста російські військові обстріляли колону з 15 цивільних автомобілів. Серед загиблих — 13-річна дівчинка.

Читайте також

Хочуть залишитися в Україні: група полонених самоназваної "ДНР" на Харківщині заявляє про відмову від обміну

На початок