Статус "внутрішньо переміщена особа": як оформити в Черкасах. Покрокова інструкція

Статус "внутрішньо переміщена особа": як оформити в Черкасах. Покрокова інструкція

Під час воєнного стану людям, які внаслідок бойових дій перемістились до інших регіонів, за їхнім бажанням надається довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особиПостанова Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», а також їхні дані вносять до Єдиної інформаційної бази внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Як у Черкасах оформити статус, розповіла заступниця директора департаменту – начальниця управління соціальної допомоги та компенсаційних виплат Катерина Бінусова.

За сто днів повномасштабної війни у Черкасах зареєстрували 18 020 переселенців. За час повномасштабної війни з Росією до громадської приймальні департаменту соціальної політики звернулося 20 296 людей.

"Право на отримання довідки про статус ВРО, згідно з розпорядженням Кабміну, мають особи, які переїхали з території адміністративно-територіальної одиниці, де проводяться бойові дії. Нині це жителі Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та міста Київ", – пояснила посадовиця.

Куди звертатися

Щоб отримати таку довідку особі необхідно звернутись до:

  • органів соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
  • виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
  • Подати заявку на отримання довідки через мобільний застосунок Порталу Дія.

Які документи потрібні

  • Заява (встановленого зразка).
  • Документ, що засвідчує особу і підтверджує громадянство України, або документ, що засвідчує особу і підтверджує її спеціальний статус.
  • Свідоцтво про народження дитини.

Чи можна оформити виплату у застосунку "Дія", якщо вже є довідка ВПО

У за стосунку Дія можна отримати комплексну послугу: отримання статусу ВПО та виплати. Якщо ви вже маєте довідку ВПО, тоді для оформлення допомоги необхідно звернутись до департаменту соціальної політики.

Чи можна отримати статус внутрішньо переміщеної особи за місцем реєстрації, якщо місце проживання інше

Так, якщо заявник зможе надати документи, які підтвердять факт його проживання. Це може бути довідка з місця роботи, договір оренди житла, платіжні квитанції за комунальні послуги, довідка зі школи чи садочка (для дитини) тощо.

Що робити, якщо батьки замовили довідки ВПО через "Дію", але дитину зареєструвати не змогли

У такому випадку необхідно звернутись до департаменту соціальної політики, скасувати попередні довідки і подати в паперовому варіанті заяву, вказавши при цьому всіх членів сім’ї.

У чому причина, якщо подали заяву на отримання допомоги ще у квітні, а в травні кошти так і не отримали

Уся річ у тому, що на кожного заявника формується запит до інформаційно-обчислювального центру Міністерства соціальної політики України про не перебування на обліку як ВПО в інших регіонах України і допомога призначається лише після отримання відповіді на запит.

Зареєстроване місце проживання заявника в м. Суми, але 2 місяці він проживав у м. Львів. Після повернення додому хоче стати на облік як ВПО в м. Суми.

Коли людина повертається до зареєстрованого місця проживання – вона вже не є внутрішньо переміщеною особою. Винятком є громадяни, які втратили житло або їхнє житло не придатне для проживання (що підтверджено відповідним актом обстеження).

Чи може громадянин отримати довідку ВПО, якщо він виїхав в евакуацію за кордон

Внутрішньо переміщена особа – це та людина, що змінила тимчасове місце проживання в межах країни. Для українців за кордоном діють допомоги від тих держав, до яких вони переїхали.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди