Два десятки господарств 1 червня затопила злива у селі Ставки Городоцької тергромади на Рівненщині. Про це Суспільному повідомила староста округу Світлана Борисюк. На пошкоджених землях частково знищена городина. Староста причиною затоплення називає залишки кукурудзи, які заблокували стоки.
2 червня, наступного дня після зливи, у селі Ставки продовжують ліквідовувати її наслідки.

У долині вода з брудом піднялася і затопила вулиці, городи та подвір'я селян.
"Позабивало перетоки й затопило. Голова дав нам техніку, домовився. Прибираємо, добро робимо для людей. Залучили екскаватори, маніпулятори та велику машину", – каже депутат сільради Володимир Грисюк.

Поруч зі своїм будинком пані Галина посадила картоплю, помідори та огірки. Тепер більшість городини вимита з землі.

Жінка пригадує учорашні емоції.
"У хліві вода була, надворі щебінь був весь з дороги. Злякалася. Одна вдома, зять на війні. А я злякалася і не знаю, що робити. І Богу молилася, і плакала, і кричала. Ну а що? А потім змирилася, а що робити?", – каже Галина Клець.
У місцевого фермера Миколи Вознюка вода розмила близько гектара засадженого поля, там росли картопля і кукурудза. Чоловік розповідає: таке трапляється раз на декілька років.

"Фірма, яка орендує тут землі, залишила тут залишки кукурудзи на полі. І вони пішли сюди в село з водою. Забило труби й в нас вийшло, що вода розлилася. Тут треба знаходити точки дотику владі, сільській громаді й оцим компаніям, які орендують землі", – розповідає Микола Вознюк.
Загалом злива затопила два десятки обійсть, каже староста округу. Вона сподівається, що представники агропідприємства приїдуть, щоб обговорити посів інших культур та можливу компенсацію.
"Треба буде допомагати людям і відшкодовувати збитки. І ми запрошуємо "Акріс-Агро" приєднатися до нашої громади й допомогти людям, які постраждали. Тому що реально збитки досить вагомі. Якби трішки менше було, просто вода, то збитків було б небагато", – коментує староста округу Світлана Борисюк.
Суспільне зв'язалось із підприємством, там пообіцяли прокоментувати ситуацію пізніше. Тим часом староста переконана, що уникнути підтоплень у майбутньому допоможе модернізація системи каналізування.
"Звісно, що ми будемо виправляти ситуацію, будемо шукати спеціалістів, які зможуть нам провести меліорацію таку, як треба. Але перед цим потрібно зробити проєкт. Тут уже спеціалістів ми запрошували, але вони не дуже хочуть братися. Кажуть, в нас проблема з рельєфами", – додає Світлана Борисюк.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram