Двічі змінювали місце розташування: на Черкащині адаптується релоковане з Луганщини підприємство

Двічі змінювали місце розташування: на Черкащині адаптується релоковане з Луганщини підприємство

Двічі змінювали місце розташування: на Черкащині адаптується релоковане з Луганщини підприємство
Суспільне: Черкаси

Компанія, яка виробляла опалювальні панелі та рушникосушки на Луганщині, нині облаштувалася в Черкасах. Вивезти з окупованої території вдалося лише 10% комплектуючих. Решту потужностей релокувати не вдалося через обстріли, розповів співзасновник Ілля Лапишев.

Через війну підприємство двічі змінювало місце розташування, розповів директор підприємства Владислав Сушко. за його словами, якщо вдасться перевезти обладнання з Луганщини до Черкас, це буде подарунком.

"Після початку війни у 2014-му Ілля перевозить деякі комплектуючі, близько 10%, все лишається там, в окупації. Я сам був на той час дистриб'ютором, представником компанії, він приїжджає до мене в Черкаси і ми об’єднуємо свої зусилля і відкриваємо тут збиральну ділянку".

Двічі змінювало місце розташування: на Черкащині адаптується релоковане з Луганщини підприємство
Суспільне: Черкаси

За словами Владислава, основне виробництво з Луганська тоді перемістили у місто Кремінна. Ближче до основних постачальників. Втім, у 2022-му через бойові дії знов вимушені його полишити.

"У нас було бажання не провести повну релокацію, а спочатку максимально швидко зібрати продукцію із тих комплектуючих, які вже були закуплені підприємством і були там. Тож було питання – нам відразу все залишати і перевозити чи все-таки війна не дійде до цих територій", — розповів Владислав.

Двічі змінювало місце розташування: на Черкащині адаптується релоковане з Луганщини підприємство
Суспільне: Черкаси

Релокацію замовили, та вивезти майно не вдалося, додав керівник підрозділу Олександр Тіхонов:

"У день, коли були замовлені автівки на релокацію, у той день Кремінну окупували. Я 17-го спробував потрапити на завод, але мене не пустили на блокпостах, а коли пустили – потрапив під обстріли й до заводу не доїхав якихось кілометрів зо три".

За словами директора пана Владислава, вдалося вивезти лише основні комплектувальні частини:

"Ми мали вивезти шість вантажівок звідти, це близько 120 тонн. А все вивезли до цього нашим мікроавтобусом, близько чотирьох тонн основних комплектуючих: скло, мікросхеми, з яких ми зараз збираємо ті продукти, щоб не зупинити потреби ринку".

Двічі змінювало місце розташування: на Черкащині адаптується релоковане з Луганщини підприємство
Суспільне: Черкаси

Наразі у Черкасах виготовляють скляні рушникосушки для ванних кімнат. Слюсар-складальник Валентин Петренко на підприємстві стажується другий тиждень. Він також не місцевий — через війну довелося виїхати з Чернігівщини.

"Раніше проживав я у Чернігові, але через війну вимушений був переїхати, довго шукав роботу і нещодавно знайшов".

Нині співзасновники підприємства планують остаточно лишитися у Черкасах і вже тут налагоджувати повноцінне виробництво

"Труднощів у Черкасах немає, від слова зовсім. Місто невелике, зручне, маленьке, навколо друзі, партнери, все дуже зручно і класно", прокоментував Ілля Латишев.

Усього на Черкащині нині 19 релокованих підприємств. За словами голови обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, 12 із них перебувають на стадії оформлення і регіон має можливості розмістити ще.

"Це і в галузі машинобудування, легкої промисловості, сільськогосподарські підприємства, і підприємства роздрібної торгівлі, які наразі переїхали для функціонування на Черкащині. Виробничі потужності, які нині не задіяні, державного і приватного сектору, це понад 200 тисяч квадратів. Ми готові надати, щоб розміщувати виробництва".

За словами керівника ОВА, область намагається підтримати бізнес у цей непростий час.

Що відомо

  • 24 лютого о четвертій годині ранку Росія напала на Україну. Президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі.
  • Зранку 1 березня на Черкащині зафіксували чотири вибухи в Уманському районі. Життю черкаських військових, які отримали травми під час вибухів в Умані, нічого не загрожує.
  • 12 березня на Черкащині під час нічних авіанальотів збили ракету. Її уламки впали на подвір'я, пошкодивши будинок і кілька авто, травмованих немає повідомив керівник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець.
  • На Черкащині в ніч на 16 березня збили ракету, повідомив радник керівника Обласної військової адміністрації Олександр Скічко. За його словами, травмованих унаслідок події немає.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок