Запорізькі аграрії продовжують працювати, щоб уникнути продовольчої кризи. Але не знають, чи буде можливість вивезти врожай.
Про це співробітники одного з сільськогосподарських підприємств у Запорізькому районі розповіли кореспондентам Суспільного.

Наразі працівники підприємства завершують обробку угідь гербіцидами. Механізатор Артур із десятилітнім стажем розповідає, що з початком війни графік роботи на полях змінився.
"Якщо раніше ми всю ніч працювали, то тепер з 4 ранку починаємо і тільки до обіду", — каже він.

Такі зміни запровадили, щоб не наражати на небезпеку робітників та дотримуватись правил світломаскування вночі, пояснює головний агроном підприємства Сергій Костенко. За його словами підприємство забезпечене пальним наперед та прогнозує гідний врожай і цьогоріч.

"Той рік у нас був рекордний, я думаю, у цьому році буде трошки менше, але будемо із врожаєм", — прогнозує він.
Як повідомив голова Запорізької ОВА Олександр Старух, підприємства, які працюють в області, здатні її забезпечити.

"У нас навіть зарезервовано протягом березня-квітня багато хліба. Достатньо хліба, аби область прожила із хлібом до зими. А потім зберуть врожай. У нас проблема в іншому, щоб потім вивезти цей врожай. Щоб продати цей врожай", — зазначив він.

Керівник агропідприємства Геннадій Марич каже, що на складах підприємства залишилася продукція минулого врожаю, котру вони не можуть реалізувати:
"Якщо нам допоможуть розблокувати наші порти, то ми зерно вивеземо. Якщо порти не розблокують, то залізничним транспортом ми його не вивеземо. Це просто нереально".

За його словами, наразі вдалося переправити до Запорізького району 4-5 тисяч тонн зернових культур та до 50 одиниць техніки з Пологівського району, де також були їхні виробничі потужності до початку війни. Решту техніки та продукції блокують російські окупанти.

Аграрії з окупованих територій повідомляють до Запорізької облвійськадміністрації, що окупанти викрадають у них техніку та зерно з елеваторів, а також змушують підписувати договори. Про це розповів в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку ЗОВА Микола Вініченко:

"Люди звертаються з питанням, що їм робити? Зараз тільки одне — реєструвати що робить країна агресор. Реєструвати через поліцію. Звертатись із заявами до СБУ. На теперішній час мені дзвонили фермери з Мелітополя, де у них на елеваторі лежить багато зерна. Кажуть — нам дали чотири дні, то вони будуть рахувати його нічийним і вони його забирають".

За словами Миколи Вініченка, 2 червня на нараді з керівництвом Мінагрополітики обговорювали відшкодування збитків від військової агресії РФ та допомоги фермерським господарствам. Також розглянули майбутнє забезпечення аграріїв паливом, щоб вони могли провести жнива на підконтрольних територіях.
Читайте також: В Мелітополі представники окупантів пропонують "допомогти" в реалізації черешні