Миколаївці оформлюють картки для отримання продовольчої допомоги

Миколаївці оформлюють картки для отримання продовольчої допомоги

Миколаївці оформлюють картки для отримання продовольчої допомоги
Фото: Катерина Лисюк

Центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького один із закладів, у яких миколаївці можуть оформити картки для отримання продовольчої допомоги у вигляді буханця хліба та консерви на одну особу раз на три дні.

Оформлюють і видають містянам картки на отримання гуманітарної допомоги працівники бібліотеки. Щодня реєструють до 500 людей. Кожен має прийти особисто, виняток роблять для близьких і родичів – за наявності необхідних документів. Співробітники бібліотеки пройшли спеціальне навчання, як заповнювати форми та працювати з документами.

"Будь-яка людина від 14 років може прийти, надати паспорт та код свій та отримати картку. Це аркуш А4 — там прізвище, ім’я та по-батькові, код, дата видачі та дата кінця терміну видачі і форма, в якій на пунктах видачі хліба вказується дата, коли людина прийшла і отримала хліб — раз на три дні", — розповідає бібліотекар Центральної міської бібліотеки імені Марка Кропивницького Ігор Богуславський.

Миколаївці оформлюють картки для отримання продовольчої допомоги
Бібліотекарі оформлюють продовольчі картки. Фото: Катерина Лисюк

Якщо за станом здоров’я людина не може оформити та отримати допомогу особисто, це можуть зробити для неї не лише родичі, а й сусіди, знайомі.

"Він теж може попросити сусідів чи когось, щоб виписали на нього цю картку і вони також за нього отримуватимуть цей хліб. Я думаю, для таких людей ми будемо робити винятки – я маю на увазі, що хтось за них зможе отримати", — говорить директор Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко.

У Миколаєві на базі комунальних установ діє 21 пункт видачі безкоштовного хліба. Їхню кількість планують збільшити, як і обсяг допомоги. Навіть після введення карток соціальні працівники фіксують випадки отримання продовольчої допомоги по декілька разів у різних пунктах.

"Вже два дні ми видаємо картки, і спеціально ж ввели електронну форму. І на сьогодні вже показало, що є низка людей, які все ж таки примудрилися отримати картки в декількох місцях. Тому що трошки буває зависає програма і записують вручну. Тому я теж хотів таким громадянам сказати, що у зв’язку з тим, що все воно йде в електронний обіг і у нас є така програма, усі ці люди будуть виявлені та їм не буде видаватися взагалі по картках хліб, якщо вони будуть виявлені, що отримали декілька карток", — розповідає Сергій Василенко.

Миколаївці оформлюють картки для отримання продовольчої допомоги
Черга на видачу продовольчих карток. Фото: Катерина Лисюк

Тобто, у таких громадян картки вилучать. Оформити і отримувати допомогу можуть усі жителі Миколаєва та зареєстровані тут внутрішньо переміщені особи, які мають паспорт та ідентифікаційний код.

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди