Рятуючись від війни, родина Казіцких з Маріуполя з новонародженою дитиною переїхала до Житомира. Сім'я самостійно винаймає двокімнатний будинок. В одній кімнаті мешкають самі, а у другу запросили друзів, які евакуювалися з Херсону.
Олександр Казіцкий волонтерив, допомогав військовим Збройних сил України укріплювати один із районів Маріуполя. Його дружина Юлія працювала баристою до того, як у січні народила доньку Єву.
"Ліжечко купили, і ремонт зробили, щоб все було гарно. Були плани все робити, у нас приватний будинок. Хотіли і городину засадити, і арки з квітами облаштувати. Але це не здійснилося", – каже Юлія Казіцка.

Родина вагалася, чи покидати Маріуполь, але після того, як росіяни почали обстріли з "Градів", вирішили виїхати всією сім'єю.
"Якось прилетіло за наш дім, дві ракети, – розповідає Олександр Казіцкий. – Ще б трохи і потрапили у наш будинок, де спала донечка. Ракети впали за город, в полі. Ми то все затушили, зібралися і вирішили їхати з батьками. Ми виїхали за межі Маріуполя і там вже був російський блокпост. Там росіяни причепилися з тим, що у сестри технічний паспорт був зареєстрований в "Дії". Окупанти казали, що в них це не працює, але за п'ять літрів бензину вони нас пропустили".

Позаду залишилися Мангуш, Бердянськ, Запоріжжя. Подружжя каже, що останній російський блокпост не забуде ніколи.
"Росіянин відкрив двері, я сиділа з малою, він запитав: скільки малій? На той час їй було два місяці. Каже, що діти – це святе. Але після цього окупанти почали обстрілювати нашу колону", – ділиться спогадами Юлія Казіцка.
Олександр каже, що родина в Житомирі у відносній безпеці. Сплачують чотири тисячі за орендований будинок, вісімсот за комуналку. З усім необхідним допомагають волонтери та органи місцевого самоврядування. Наразі чекають на матеріальну допомогу. Олександр хвилюється, що не може знайти роботу.
"Коли приїхали сюди, то звернулися до родичів, які тут мешкають, – розповідає Олександр Казіцкий. – Вони принесли нам мінімальний набір продуктів та порадили, куди звернутися. Ми пішли в Прозорий офіс, подали довідки".


Нещодавно похрестили чотиримісячну Єву. Юля вірить, що відтепер янгол-охоронець рятує всю їхню родину.
Читайте також
- У Житомирі обладнають соціальний прихисток для вимушених переселенців.
- У Прозорому офісі у Житомирі вимушені переселенці можуть отримати грошову допомогу від місії ООН.
- Волонтери Житомирщини передали гуманітарну допомогу переселенцям у Баранівську громаду.
- Понад три тисячі переселенців отримали допомогу в Житомирському міському центрі соціальних служб.
- На Житомирщині правоохоронці облаштували для дітей-переселенців безпекове містечко.
Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber