Виховательку нелегального приватного дитсадка в Запоріжжі засудили до 8 років позбавлення волі

Виховательку нелегального приватного дитсадка в Запоріжжі засудили до 8 років позбавлення волі

Виховательку нелегального приватного дитсадка в Запоріжжі засудили до 8 років позбавлення волі
Фото Суспільне Запоріжжя

Вісім років позбавлення волі. Такий вирок отримала Ірина Суханова, яка організувала у своїй квартирі нелегальний дитячий садок.

Про це Суспільному повідомив адвокат обвинуваченої Павло Будилко.

29 травня 2020 року в оселі Ірини Суханової померла однорічна Олеся Гак, за якою вона доглядала. Протягом двох років тривали судові засідання. Сторона обвинувачення наполягала, що це умисне вбивство.

27 травня 2022 року жінці більшістю голосів суду присяжних визначено максимальне покарання та визнано винуватою у вчиненні злочину передбаченого ч. 3 статті 135 Тобто завідоме залишення без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані та позбавлена можливості вжити заходів до самозбереження через малолітство, якщо той, хто залишив без допомоги, зобов’язаний був піклуватися про цю особу і мав змогу надати їй допомогу, що спричинило смерть особи.Кримінального кодексу України, як залишення в небезпеці.

"Два роки йшов суд, Суханова Ірина обвинувачена за статтею 115 "Про навмисне вбивство". В результаті, колегія суддів, не одноголосно, а більшістю голосів, там були й не згодні, вирішили, що вона не винна в навмисному вбивстві, але винна в залишенні в небезпеці дитини, що призвело до смерті".

Павло Будилко повідомив, що сторона захисту готує апеляцію:

"Звісно буде апеляція і я думаю, що за таких обставин буде, мабуть, новий розгляд, або може просто констатують, що обвинувачення зовсім не спроможне довести вину в навмисному вбивстві, можливо навіть і виправдають", каже адвокат.

Адвокат потерпілих Теймур Мамедов зазначає, вироком суду задоволений:

"Але аналізуючи усі матеріали та твердження, вважаємо й досі, що в її діях є навмисне вбивство і вважаємо її дії повинні кваліфікуватися за статтею 115 Кримінального кодексу України. На прохання потерпілих у цьому кримінальному проваджені ми прохали, щоб призначити покарання у вигляді довічного позбавлення волі".

Теймур Мамедов повідомив, що потерпілі планують скористатись своїм правом подачі апеляційної скарги, де буде зазначено, що дії Суханової необхідно кваліфікувати за ч. 2 статті 115 Кримінального кодексу України.

Кореспонденти Суспільного Запоріжжя також намагаються зв'язатися із батьками померлої дитини, аби дізнатися їхню думку щодо отриманого вироку Іриною Сухановою та підтвердити подальші наміри.

Читайте також: Роковини смерті Олесі Гак. Хто відповідальний за безпеку дитини в "приватному дитсадку"

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber або в Telegram

На початок