Українські бігунки Ткачук та Рижикова з особистими рекордами фінішували на подіумі "незвичної дистанції"

Українські бігунки Ткачук та Рижикова з особистими рекордами фінішували на подіумі "незвичної дистанції"

Українські бігунки Ткачук та Рижикова з особистими рекордами фінішували на подіумі "незвичної дистанції"
AP

У цьому ж забігу був встановлений новий світовий рекорд.

Укрїнські бігунки Вікторія Ткачук та Анна Рижикова знову вдвох піднялися на подіум! Цього разу - на етапі World Athletics Continental Tour Gold в чеській Остраві. Щоправда, не на звичній для себе дистанції 400 метрів з бар'єрами, а в бігу на 300 метрів з бар'єрами.

Це непритаманна для великих змагань дистанція була в програмі старту в Остраві, а крім двох українок на ній також бігла Фемке Бол, бронзова призерка Олімпіади-2020. Саме Бол та дві українки, а також британка Джессі Найт, були фаворитками старту.

Нідерландка Фемке у цьому забігу прагнула встановити новий світовий рекорд (або ж найкращий виступ у світі, оскільки на цій дистанції офіційно не визнають світові рекорди). На дистанції 300 метрів з бар'єрами він був встановлений у 2013 році та належав чеській бігунці Зузані Гейновій - 38.16 секунди.

В Остраві Фемке Бол не просто покращила цей показник, а розгромила його та встановила новий рекорд з різницею більш ніж у секунду!

Бол бігла цю дистанцію, по суті, сама з собою та проти годинника - ніхто з суперниць не був і близько. На останню 100-метрівку нідерландка вийшла з великим запасом і зрештою показала час на фініші 36.86 сек - новий рекорд з перевагою 1.30 сек!

А от друге-третє місце на подіумі вибороли українки. Як і в багатьох інших забігах, Ткачук та Рижикова змогли фінішувати на подіумі завдяки пришвидшенню на фінішній прямій.

Оскільки і Вікторія, і Анна уперше в кар'єрі на змаганнях бігли цю дистанцію - їх результат автоматично ставав особистим рекордом. Однак українкам вдалося показати хороші секунди: Вікторія Ткачук пробігла за 38.24 сек, Анна Рижикова - за 38.36 сек!

Тобто українки програли попередньому найкращому результату в світі усього 0.08 сек (Ткачук) та 0.20 сек (Рижикова).

Окрім того, результат Ткачук також є новим рекордом України на дистанції 300 метрів з бар'єрами.

World Athletics Continental Tour Gold (Острава): 300 м/б
  1. Фемке Бол (Нідерланди) - 36.86 сек (світовий рекорд)
  2. Вікторія Ткачук (Україна) - 38.24 сек (особистий рекорд та рекорд України)
  3. Анна Рижикова (Україна) - 38.36 сек (особистий рекорд)

Як виступають Ткачук та Рижикова в сезоні 2022 року

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022