Радіо Культура та "ЮрФем" підписали угоду про співпрацю

Радіо Культура та "ЮрФем" підписали угоду про співпрацю

Радіо Культура та "ЮрФем" підписали угоду про співпрацю

Суспільне Радіо Культура та Асоціація жінок-юристок України "ЮрФем" підписали угоду про співпрацю. Спільна ініціатива спрямована на запобігання та протидію сексуальному насильству, а також допомогу тим, хто його пережив.

У межах партнерства, зокрема, буде створено серію радіопередач про те, як протидіяти різним формам гендерно зумовленого насильства.

У зв’язку з війною в Україні, тема сексуального насильства продовжує залишатися вкрай актуальною і набирає загрозливих масштабів, саме тому має бути обговореною і донесеною до якомога ширшого кола громадськості, — наголошує продюсерка радіо Культура Ірина Славінська.

"Культура — це й правова культура теж. Сьогодні всі ми проживаємо воєнний досвід, який ставить нові виклики. На деякі з них можна краще відповісти, маючи в арсеналі знання своїх прав і шляхів отримання захисту й допомоги. Саме тому я вважаю надзвичайно важливим для Радіо Культура долучатися до цієї роботи та посилювати поінформованість широкої аудиторії".

Сексуальне насильство, зокрема зґвалтування, — це воєнний злочин, міжнародне кримінальне право визначає його надзвичайно тяжким і неприпустимим. Ці діяння є одними з найбільш травматичних досвідів у житті людини, які впливають як на фізичний, так і на психологічний стани потерпілих, — розповідають в Асоціації "ЮрФем".  Відтак важливо подбати, аби ті, хто це пережив, змогли отримати своєчасну медичну, психологічну допомогу, а також якісну правову підтримку.

"Думаю, що бажання відновити справедливість за останні три місяці у всіх українців та українок лише загострилось. Сексуальне насильство — це злочин, який особливо вражає і вимагає чутливості у розслідуванні та наданні допомоги постраждалим. Наша допомога безкоштовна для постраждалих, і ми сподіваємося, що інформація про ці можливості знайде тих, хто цього потребує серед широкої аудиторії слухачів/чок Радіо Культура та Українського Радіо. Наша група адвокаток і адвокатів дуже добре розуміє вразливість і чутливість проблеми, тому наш основний пріоритет — інтереси постраждалих", — каже керівниця відділу комунікації Асоціації "ЮрФем" Ярина Волошин.

Також у межах реалізації ініціативи допомоги постраждалим від сексуального насильства внаслідок війни асоціація "ЮрФем" запустила цикл вебінарів у фейсбуці.

Заходи проводяться за підтримки проєкту ООН Жінки "Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні", що фінансується Урядом Швеції, та в співпраці з Офісом віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Урядовою уповноваженою з питань ґендерної політики.

Генеральний радіопартнер — Радіо Культура.

Перший подкаст "Сексуальне насильство під час війни" можна прослухати за посиланням. Продюсерка радіо Культура Ірина Славінська разом з адвокаткою Христиною Кіт говорили про те, як притягають до відповідальності за такі воєнні злочини, як захистити себе та домогтися справедливості після зґвалтування.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ