Чи потрібно змінювати документи у випадку перейменування вулиці. Пояснення черкаського фахівця

Чи потрібно змінювати документи у випадку перейменування вулиці. Пояснення черкаського фахівця

У Черкасах планують перейменувати вулиці й провулки, частина з яких нині має імена російських діячів. Чи доведеться черкасцям вносити зміни у документи, пояснив заступник начальника управління інформаційної політики, секретар топонімічної комісії Черкаської міськради Олексій Дубовий.

Чи потрібно змінювати документи про місце реєстрації

Чинне законодавство не зобов’язує жителів населеного пункту вносити зміни до паспорта, оскільки зміна назви вулиці не є зміною реєстрації місця проживання. Перереєстрацію місця проживання можна здійснити під час обміну паспорта чи зміни прізвища. Нова назва вулиці не впливатиме на виборчі чи інші права громадян.

Як бути у випадку купівлі/продажу нерухомості

У випадку перейменування вулиці, на якій розміщена нерухомість, українським законодавством не передбачена необхідність внесення змін до документа про право власності на нерухоме майно. Водночас у разі потреби, власник майна, стосовно якого відбулися зміни, має право звернутися із заявою про внесення змін. У документах, які будуть оформлюватись на нового власника, буде зазначена нова назва вулиці. При цьому вартість послуги буде однакова, як для вулиці, що була перейменована, так і для вулиці, яка залишилась зі старою назвою.

Чи треба вносити зміни до установчих документів підприємств, організацій? Як це зробити та в який термін?

Перейменування вулиці місцеперебування юридичної особи є зміною місцеперебування юридичної особи. Водночас законодавство не встановлює граничних термінів для змін документів щодо місцеперебування, а отже, можна самостійно вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Адміністративний збір не стягується за проведення державної реєстрації змін для благодійних організацій та юридичних осіб, пов’язаних із прийняттям Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Наразі, внесення змін до установчих документів юридичних осіб коштує 740 гривень, для фізичних осіб-підприємців 280 гривень.

Заміна "адресних" табличок на будівлях

Мешканцям багатоповерхівок не доведеться сплачувати додатково за заміну табличок на своїх будинках, оскільки тариф на утримання будинку передбачає цю статтю витрат.

Згідно з Правилами благоустрою міста Черкаси, балансоутримувачі, незалежно від форм власності зобов’язані слідкувати за тим, щоб житлові будинки мали номерні знаки і покажчики назв вулиць встановлених зразків.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок