Фільм про Маріуполь отримав спеціальний приз журі Каннського кінофестивалю

Фільм про Маріуполь отримав спеціальний приз журі Каннського кінофестивалю

Уточнено
Фільм про Маріуполь отримав спеціальний приз журі Каннського кінофестивалю
. Литовський режисер Мантас Кведаравічюс, що загинув у Маріуполі, фото: facebook.com/komitetG

Документальний фільм "Маріуполіс 2" загиблого в Маріуполі режисера Мантаса Кведаравічюса отримав спеціальний приз журі Каннського кінофестивалю "Золоте око".

Про це повідомляє комітет гуманітарної та інформаційної політики України.

"Наш спеціальний приз дістається фільму, який неможливо порівняти з будь-яким іншим на цьому конкурсі. Дуже радикальний, мужній, художній та екзистенційний вислів "Маріуполіс 2", — зазначило журі Каннського кінофестивалю.

Зазначається, що документальну стрічку "Маріуполіс 2" змонтували з матеріалу, який литовський режисер Мантас Кведаравічюс знімав перед смертю. Він приїхав до Маріуполя в березні та знімав життя мирних мешканців. 2 квітня стало відомо, що документаліст загинув у Маріуполі.

Оновлено (23:20). У попередній версії новини стверджувалося, що Мантас Кведаравічюс загинув у Маріуполі 2 квітня. Насправді в цей день стало відомо про смерть режисера, а загинув він наприкінці березня.

Що відомо

  • 20 травня на фестивалі у Каннах показали фільм "Маріуполіс 2" загиблого режисера Кведаравічюса.
  • 2 квітня стало відомо, що в Маріуполі загинув литовський документаліст Мантас Кведаравічюс. у 2016 році він зняв документальний фільм "Маріуполіс" про життя в на той час прифронтовому місті та війну на Донбасі.
  • 30 квітня вийшов короткометражній документальний фільм про жителів Маріуполя, які намагалися вижити під час обстрілів російської армії.
  • Російські війська зруйнували Маріуполь Донецької області. Місто перебувало в блокаді армії РФ із початку березня. Голова Донецької обласної військової адміністрації Кириленко повідомив, що за час війни у Маріуполі загинули від 20 до 22 тисяч людей.

Читайте також

"Я так ними пишаюсь", − донька загиблої у Маріуполі полтавки Наталії Стребкової

Тіло полтавського бійця Віталія Грицаєнка не можуть вивезти із Маріуполя: історія дружини загиблого

"Це було серце міста". Спогади про Маріупольський драмтеатр

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок