Бомба знищила школу, артобстріл залишив без житла: історія 9-класниці з Чернігова. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Бомба знищила школу, артобстріл залишив без житла: історія 9-класниці з Чернігова. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ

Бомба знищила школу, артобстріл залишив без житла: історія 9-класниці з Чернігова. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
ФОТО: Суспільне Чернігів

Бомба знищила школу, артобстріл залишив без житла. 9-класниця Ангеліна із Чернігова не матиме випускного. Там, де школярі готувалися кружляти у вальсі, руїни.

9-класниця Ангеліна вперше прийшла у свій клас після бомбування.

Ангеліна
Ангеліна. ФОТО: Суспільне Чернігів
"На літо налаштовували все, а так вийшло, що 24 лютого все зруйнувалося. Як ми закінчимо 9-й клас, випускний, все це уявляли, а взагалі нічого не виходить. Ні школи, ні випускного не буде вже. Вже уявляли все це: як ми будемо йти, стояти – всі ці відчуття", – каже дівчинка.

24 лютого Ангеліна ще думала йти до школи:

"Мене розбудили о 6-й ранку та сказали, що почалась війна. Я ще думала, збиратись мені до школи чи ні. Потім почали чути вибухи, було дуже страшно".

3 березня на 18-ту школу російський літак скинув бомбу. Вона впала на сходову клітину. Ангеліна з друзями бігали тут під час перерв.

Школа після бомбардування
Школа після бомбардування. ФОТО: Суспільне Чернігів
"Останній вальс більше ніколи не відбудеться тут, хоч діти й готувалися. В цьому році повинні були випускатися дев’яті класи, але ж нема де. Більше не відбудеться це свято. Слово "ніколи" дуже страшне зараз в цьому сенсі, що ніколи більше нічого не буде. Не буде цієї школи ні-ко-ли. Так, буде інша школа, але цієї школи не буде", – розповідає директорка школи №18 Ірина Хоменко.
Ірина Хоменко
Ірина Хоменко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Помешкання Ангеліни згоріло пізніше внаслідок одного з артобстрілів мікрорайону.

"Ми стояли під будинком, гуляли з дружиною мого брата та самим братом. Почули свист, як щось летить, і одразу підійшли до підвалу. Навіть не встигли зайти, як воно влетіло, посипалося каміння, а брат мене та свою дружину просто заштовхував у підвал. Я спочатку всю цю ситуацію сприйняла несерйозно і навіть сміялась з цього. Ось така захисна реакція була. Але потім вже, коли сказали, що наша квартира горить, то вже все зруйнувалося", – говорить Ангеліна.
Будинок Ангеліни
Будинок Ангеліни. ФОТО: Суспільне Чернігів

Одразу після обстрілу Ангеліна з братом виїхали з Чернігова, але згодом повернулись. Їхню квартиру вже оглянули експерти, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

"Сказали чекати. Все оформили, відкрили кримінальну справу, всі ці збитки підрахували і вийшов майже мільйон – 950 тисяч гривень", – сказала дівчина.
Квартира Ангеліни
Квартира Ангеліни. ФОТО: Суспільне Чернігів

Де тепер жити та вчитися: війна змінила плани Ангеліни на своє найближче майбутнє:

"Я мріяла стати кондитером, але зараз думаю, що не вийде нічого. Просто зараз це не дуже потрібно, я вважаю, а треба те, що більше підходить в наш час. Навіть не знаю, куди вступати вже".

Читайте також

Закриття 13-ї школи у Чернігові: за яких умов можливе відновлення роботи навчального закладу

На початок