Український скелетоніст Владислав Гераскевич бойкотуватиме змагання, якщо туди допустять атлетів з Росії

Український скелетоніст Владислав Гераскевич бойкотуватиме змагання, якщо туди допустять атлетів з Росії

Ексклюзивно
Український скелетоніст Владислав Гераскевич бойкотуватиме змагання, якщо туди допустять атлетів з Росії
facebook.com/vlad.geraskevych

Ексклюзивний коментар Владислава Гераскевича в подкасті "Коментаторська".

Владислав Гераскевич – перший і єдиний скелетоніст в історії України на рівні Кубка світу. Він потрапляв до топ-6 на окремих етапах, фінішував у топ-10 найкращих за підсумками сезону, а також двічі брав участь у Олімпійських іграх. На зимових Іграх-2022 Гераскевич після одного із заїздів провів мовчазний протест із закликом "Ні війні в Україні".

Читайте також: "Я нормальна людина й не хочу війни". Скелетоніст Гераскевич – про протест і проблеми на Олімпіаді

А вже після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Владислав створив благодійний фонд та активно волонтерить. Водночас у травні Гераскевич поступово відновлює тренування та починає підготовку до нового сезону, що має розпочатися на рівні Кубка світу в листопаді 2022 року.

Поки невідомо, чи будуть допущені до цих змагань представники Росії: міжнародна федерація бобслею та скелетону усунула росіян від стартів на пів року, але термін відсторонення спливає ще до початку сезону. Подальше рішення має бути прийняте на конгресі IBSF, що відбудеться влітку 2022-го.

У подкасті "Коментаторська", гостем якого став скелетоніст, Владислав розповів, що ризик допуску росіян до змагань справді існує. А проти цього повинні боротися спортсмени з усіх країн.

"Ризики є, [що росіян повернуть на старти в скелетоні]. Побачимо, як у нас конгрес піде. Ми збираємося робити виступи та заяви. Подивимося, чи будуть брати участь у змаганнях. Сподіваюся, не будуть, що вони будуть усунуті. Не розумію, як це буде. Бачив, що спортсмени уже не виходять на старти: Ковтун не вийшов. Насправді політика боротьби буде наступною. Найбільша цінність будь-яких змагань – це спортсмени. Не Томас Бах, не функціонери, а спортсмени. Наразі є заяви від деяких національних федерацій, які сказали, що не братимуть участь у змаганнях, якщо там будуть росіяни. Тобто вони робитимуть те саме, що зробив Ілля Ковтун", – пояснив Гераскевич.

Український скелетоніст також чітко дав відповідь на запитання, чи стартуватиме він сам на стартах у разі допуску росіян.

"Що я робитиму, якщо росіяни стартуватимуть на етапах Кубка світу? Будемо бойкотувати. І, звичайно, у тих змаганнях брати участь не будемо. Будемо закликати інші федерації не брати участь у змаганнях, де будуть росіяни. Це той напрямок, у якому будемо працювати. Подивимося, як буде в листопаді", – відповів Гераскевич.
Слухайте повний випуск епізоду "Коментаторська" із Владиславом Гераскевичем:

Що відомо

  • Латвія оголосила, що бойкотуватиме всі змагання з бобслею та скелетону за участі спортсменів із Росії.
  • Сезон 2022/23 Кубка світу зі скелетону триватиме з листопада 2022 до лютого 2023 року. У рамках сезону відбудеться вісім етапів Кубка світу, а також чемпіонат світу, який прийме швейцарський Сенкт-Моріц.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо