На Житомирщині медичну допомогу вагітним із COVID-19 надаватимуть у перинатальному центрі

На Житомирщині медичну допомогу вагітним із COVID-19 надаватимуть у перинатальному центрі

На Житомирщині медичну допомогу вагітним із COVID-19 надаватимуть у перинатальному центрі Оригінальне

У Житомирському обласному перинатальному центрі адаптували приміщення під ізолятор, куди доставлятимуть вагітних із зараженням на коронавірус COVID-19. Про це Суспільному розповів його директор Юрій Вайсберг.

За його словами, для облаштування ізолятора виділили перший поверх перинатального центру. Сюди доставлятимуть вагітних жінок та породіль, у яких хвороба перебігатиме із ускладненнями, із усієї області. Ті майбутні мами, які захворіли на COVID-19 у легкій формі, лікуватимуться за місцем проживання під наглядом профільних лікарів та медичного персоналу сімейної медичної практики.

Це - перший поверх обласного перинатального центру. За словами завідувачки пологовим відділенням Марини Тищенко, починаючи з 12-го березня, від дати запровадження карантину, почали перебудовувати з на медичний ізолятор.

Марина Тищенко: "Це приміщення – частина пологового відділення, і тут були звичайні післяпологові палати. А сьогодні це – ізолятор. Ми повинні бути готові до прийняття важких випадків захворювання на коронавірус у вагітних та породіль".

Юрій Вайсберг: "Виданий наказ МОЗу № 422, в якому зазначено, що всі підозри на COVID-19 у вагітних направляються у заклади охорони здоров’я за місцем проживання. За умови важкого перебігу захворювання або погіршення стану здоров’я вагітних, навіть незалежно від терміну вагітності, з районів та міст області мають доставляти спеціалізованим транспортом до нашого центру. Ми працюємо над тим, аби професійно до цього підготуватися".

Марина Тищенко: "На даний момент готові 3 палати для надання допомоги вагітним та породіллям. Ось наразі ми з вами знаходимося в організованій палаті, яка може працювати, як ремзал. Тут є доступ кисню. Тут достатньо апаратури, і в цій же палаті можна приймати пологи. І ця палата для ізоляції. Ще є кімната брудної білизни. Окремо палата для новонароджених. Перебудовані додаткові приміщення для медпрацівників, маніпуляційна, санітарна додаткова палата. Санітарна палата обладнана окремою машинкою для прання одягу працівників, окрема – для прання білизні пацієнток і сушка".

Юрій Вайсберг: "Сьогодні нам з обласного бюджету з резервного фонду спрямували 200 тисяч гривень для придбання засобів медичного призначення для боротьби з коронавірусом. Ці кошти ми розподілили таким чином: 100 тисяч на придбання дезінфікуючих засобів, і на 100 тисяч гривень ми закупили засобів індивідуального захисту для медичних працівників. Ми повинні хвилюватися, щоб медпрацівники не заразилися на коронавірус. Адже, якщо працівники почнуть хворіти, не буде кому лікувати пацієнток".

Старша акушерка пологового відділення обласного перинатального центру Оксана Бортовська: "Так, костюми є, але працювати у такому костюмі тривалий час дуже важко. Тому тенденція іде до того, що ми будемо частіше їх змінювати. Тому запасів не багато."

Юрій Вайсберг: "Засоби індивідуального захисту - це дуже важливо сьогодні. Ці кошти, які ми отримали і закупили – це та частина, завдяки якій ми можемо працювати лише 3-4 дні. Тому ми сьогодні шукаємо меценатів. Шукаємо сьогодні тих людей, які зможуть нам допомогти грошима чи доставити ті засоби, які необхідні сьогодні Це все робиться для того, щоб зменшити ризик інфікування, ризик потрапляння інфекції в наш заклад. Тому що такий заклад в нашій області один. Сьогодні пологове відділення 1-шої міської лікарні, за наказом, фігурує як резервне. Перинатальному центру потрібна допомога".

Авторка Антоніна Тугас

Камера Сергій Кобилянський

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди