125 млн грн виділили на підтримку медичних закладів Запорізької області

125 млн грн виділили на підтримку медичних закладів Запорізької області

125 млн грн виділили на підтримку медичних закладів Запорізької області

125 мільйонів гривень спрямувала Запорізька обласна рада на підтримку медичних закладів області. Фінансування планують забезпечити за рахунок капітальних видатків на об’єкти будівництва (зокрема – реконструкцію площі Фестивальної) та програми «Питна вода». Ці гроші скерують у першу чергу медзакладам, котрі ведуть боротьбу з коронавірусною інфекцією. Також, із резервного Фонду обласного бюджету додатково виділять по 5 мільйонів гривень Запорізькому обласному Лабораторному центру та Запорізькому обласному дитячому протитуберкульозному санаторію. Таке рішення ухвалили депутати на 36-тій позачерговій сесії Запорізької обласної ради 7-го скликання.

Єгор Семенков, заступник голови Запорізької обласної радиФОТО: Запорізька обласна державна адміністрація

Єгор Семенков, заступник голови Запорізької обласної ради

Сьогодні дуже важливо забезпечити саме лікарів всім необхідним – засобами індивідуального захисту, дезінфекційними засобами, апаратами штучної вентиляції. Тому ці кошти акумульовані і направлені на підтримку медицини. Крім того, ви знаєте, що в цей момент, на жаль, продовжується медична реформа. Ми прогнозували, що наші лікарні залишаться без фінансування з боку НСЗУ. Так воно, на жаль, і відбулося. Більше того, лікарні отримали ще менше, ніж їм обіцяли. Вони розраховували на 80 % від бюджету 2019 року, а по факту отримали 40-50%. Це є катастрофою для фінансування медичної галузі.. Це майже в пів мільярда гривень дірка для фінансування медичної галузі», - повідомив заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Лише 10% від необхідної кількості коштів для функціонування медзакладів регіону надають із місцевого бюджету, решту має забезпечити держава, - пояснив Єгор Семенков. Тому на сесії депутати прийняли декілька звернень до Уряду, Верховної ради та Національної служби здоров’я України з вимогою забезпечити стале фінансування медичної галузі Запорізького регіону.

«Для того, щоб вони виконали свій державний обов’язок, передбачений Конституцією України, і надали ті субвенції, які вони повинні надати для того, щоб наші лікарі були з заробітною платою. Я нагадаю, що посадові особи державного рівня заявляли і про надбавки у розмірі 300%. Всі ці кошти повинна забезпечити держава. Ми цього очікуємо», - додав заступник голови Запорізької обласної ради Єгор Семенков.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди