Команда ГО "Докудейз" запустила телеграм-бот "Архів війни"

Команда ГО "Докудейз" запустила телеграм-бот "Архів війни"

Команда ГО "Докудейз" запустила телеграм-бот "Архів війни"
Фото: culturecrimes.mkip.gov.ua

Громадська організація "Докудейз" запустила Telegram-бот "Архів війни" – це інструмент протидії ворожим діям проти України в інформаційному, мистецькому та правовому полі. Про запуск повідомили на сайті ГО.

Роботу Docudays почала в березні, коли проєкт мав назву "Енциклопедія війни". Коли після запуску члени команди отримали 19 годин відеосвідченнь, а також знайшли партнерів серед правозахисних організацій, що займаються збором відео та готують позови проти воєнних злочинців з РФ – було прийнято рішення розширити межі проєкту та змінити назву на "Архів війни".

Команда ГО "Докудейз" запустила телеграм-бот "Архів війни"
Команда ГО "Докудейз" запустила телеграм-бот "Архів війни". Фото: ГО "Докудейз"

Отримати доступ до бота можна тут.

У телеграм-бот можна завантажити відео- та аудіоматеріали, які документують:

  • життя та побут під час війни;
  • опір цивільного населення агресору;
  • евакуацію, перебування в бомбосховищах;
  • руйнування майна, насилля та інші злочини, здійснені російською армією на території України;
  • будь-які інші матеріали, відзняті під час війни, які видаються важливими.

Завантажити можна як власні матеріали, так й інших людей. Організатори гарантують анонімність усім учасникам ініціативи. Також вони стверджують, що архів побудований згідно з міжнародними стандартами використання матеріалів, тож його зможе використати Міжнародний кримінальний суд, а доступ до архіву можна буде отримати за запитом та після проходження верифікації.

Міністерство культури та інформаційної політики теж збирає свідчення руйнувань об’єктів культурної спадщини, здійснених російськими окупантами на території України. Зробити це можна за допомогою спеціального сайту. Доступні для відкритого використання дані публікуватимуть на порталі. Надані верифіковані матеріали потім можуть передати до Міжнародного кримінального суду в Гаазі для проведення слідчих дій.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ