За наказ вистрілити з танку в будинок у Чернігові: про що йшлося у підозрі російським танкістам

За наказ вистрілити з танку в будинок у Чернігові: про що йшлося у підозрі російським танкістам

За наказ вистрілити з танку в будинок у Чернігові: про що йшлося у підозрі російським танкістам
ФОТО: Суспільне Чернігів

Один дав наказ обстріляти житловий будинок у Чернігові, інший виконав — така причина повідомлення про підозру двом російським танкістам, яких 26 лютого взяли в полон українські військові. Про йдеться в тексті підозри, яку оприлюднила Чернігівська обласна прокуратура.

Нагадаємо, один з підозрюваних — командир танкового батальйону Леонід Щьоткін, другий – оператор-навідник військової частини 41659 35-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади 41-ї загальновійськової армії збройних сил РФ Куліков.

У документі сказано, що Щьоткін 26 лютого, їхав на танку вулицею Кiльцевою у Чернiговi у напрямку Олександрівки. Він вiддав наказ Кулiкову розвернути башту танку та вистрілити по житловому багатоповерховому будинку. Будівля розташована в зонi прямого ураження на вiдстанi 25З метри. У підозрі також зазначено, що будинок не був військовою ціллю та не використовувався для військових потреб.

Будинок, в який влучили з танку
Будинок, в який влучили з танку. ФОТО: Суспільне Чернігів

Цей наказ Кулiков виконав. Пострiлом з танку він влучив у квартиру на десятому поверсi житлового будинку (мікрорайон Олександрівка, — ред.). Снаряд знищив вiтражне вікно у кімнаті, вiкно у кухні, балкон, пошкодив перекриття пiдлоги, стелі балкону та кyxні, мiжкiмнатну перегородку, а також газовий котел та радiатори опалення.

26 лютого українські військові знищили російський танк, а Щьоткіна та Кулікова взяли у полон.

Знищений російський танк
Знищений російський танк. ФОТО: Суспільне Чернігів

24 травня їм повідомили про підозру у вчиненні дій, які порушують закони та звичаї війни. За це їм загрожує від восьми до 12 років ув’язнення.

Нагадаємо, 2 березня за взяття в полон майора Щьоткіна міський голова Чернігова Владислав Атрошенко особисто виплатив бійцям винагороду у 300 доларів.

Читайте також:

Двом російським військовим повідомили про підозру за обстріл будинку у Чернігові

На початок