Літературно-критичний сайт "ЛітАкцент" припиняє роботу, але лишається архів

Літературно-критичний сайт "ЛітАкцент" припиняє роботу, але лишається архів

Літературно-критичний сайт "ЛітАкцент" припиняє роботу, але лишається архів

Літературно-критичний сайт "ЛітАкцент" закривається після 13 років роботи. Про це на сторінці у Facebook повідомила його головна редакторка Ірина Троскот.

"13 років щоденної роботи літературно-критичного порталу, заснованого тоді, коли ще жодного схожого видання в мережі не було, — думаю, не найгірший результат. (…) Але нині із захватом спостерігаю, як зростають колеги, й переконана, що їм вдасться зробити неймовірно багато вартісного й хорошого. А зараз дуже хочу лише подякувати всім причетним до "ЛітАкценту" — тим, хто лаяв і хто вболівав. Хто читав і писав. Хто любив нас і ні. Це був направду хороший етап. Дякую й усіх (майже) незмінно люблю", — написала вона.

Архівну версію сайту можна переглянути тут.

"ЛітАкцент" було відкрито восени 2007 року професором Києво-Могилянської академії Володимиром Панченком за підтримки видавництва "Темпора. Як розповідала Ірина Троскот, задум створити такий ресурс виник через відсутність літературної критики в Україні.

"ЛітАкцент" припиняє роботу
"ЛітАкцент" припиняє роботу. Фото: Скріншот сайту

"ЛітАкцент" припиняє роботу
Курс "Вчимося писати критику" від "ЛітАкценту". Фото: ЛітАкцент/Facebook

Сайт позиціював себе як незалежний майданчик, де публікувались часом протилежні рецензії на один і той самий твір, щоб не подавати позицію якогось одного критика як єдино правильну. Крім того, на сайті публікувалися статті про екранізації творів, кіновраження українських письменників, літературні мандрівки тощо. Видання також щорічно обирало переможців літературної премії "ЛітАкцент року".

У 2021 році сайт припинив працювати з видавництвом "Темпора" і втратив фінансування. Про це головна редакторка повідомляла на сайті видання.

Тоді сайт переформатували. Фактично, залишили тільки дві рубрики: рецензії на книжки сучасних українських письменників і "20-ті LIVE із Яриною Цимбал".

За 13 років на сайті були опубліковані близько 1 тис. 300 рецензій та близько 400 інтерв’ю з українськими та іноземними письменниками, а також чимало інших за жанром статей, загальна кількість яких наближалася до 18 тис.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ