Перейти до основного змісту
Лукашенко заявив, що Білорусь не є агресором у війні з Україною, і запропонував домовитися про новий світовий порядок

Лукашенко заявив, що Білорусь не є агресором у війні з Україною, і запропонував домовитися про новий світовий порядок

Лукашенко заявив, що Білорусь не є агресором у війні з Україною, і запропонував домовитися про новий світовий порядок
. Олександр Лукашенко, 5 травня 2022 року. Фото: АР

Невизнаний низкою держав світу президент Білорусі Олександр Лукашенко направив генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу листа, в якому заявив, що його країна не є агресором щодо України, і запропонував домовитися про новий світоустрій.

Про це повідомляє білоруське державне інформаційне агентство "БЕЛТА", в розпорядженні якого є текст листа, надісланого ще 8 травня.

Лукашенко наполягає, що завжди виступав "за зміцнення глобальної та регіональної безпеки". Говорячи про події в Україні, він стверджує, що "Білорусь не є агресором, як багато хто на Заході намагається нас показати".

"Але ми і не зрадники. Для нашої країни важливі чесність і порядність у відносинах", — йдеться в листі.

Говорячи про роль ООН у врегулюванні війни в Україні, Лукашенко "наголосив на важливості організації глобального та визначального процесу з питань безпеки за участі всіх провідних міжнародних гравців у дусі Сан-Франциско" — міста, де у 1945 році було підписано Статут ООН.

"Підсумком цього процесу мають стати ясні та прозорі домовленості щодо правил нового світового порядку, який забезпечить гарантії безпеки всім членам міжнародної спільноти на найближчу перспективу", — йдеться в листі до генсека ООН.

Також невизнаний низкою держав президент Білорусі запевняє Гутерреша, що Мінськ "готовий до прямих зустрічей та інших кроків, щоб забезпечити мир та можливості життя та розвитку для майбутніх поколінь".

Читайте також: Лукашенко жаліється на відсутність єдності в ОДКБ, а Пашинян — на ігнорування

Що відомо

  • До повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого на території Білорусі були зосереджені десятки тисяч російських військових, частина з яких брала участь у війні на українській території, а також здійснювала ракетні та авіаційні удари.
  • Білорусь офіційно спростовувала свою участь у війні проти України, але Олександр Лукашенко визнавав, що дозволив РФ скористатися своєю військовою інфраструктурою, щоб завдати удару по Україні нібито для попередження вторгнення в Білорусь.
  • При цьому, за даними української розвідки, армія Росії планувала військове вторгнення та захоплення території Білорусі. Після фальсифікацій президентських виборів у Білорусі Збройні сили РФ розробили план вторгнення та придушення народних протестів.
  • 15 березня Міністерство фінансів США запровадило санкції проти 15 громадян Росії та Білорусі, а також відділу МВС Росії по Курчалоєвському району Чечні. Також Сполучені Штати запровадили санкції проти не визнаного низкою країн президента Білорусі Олександра Лукашенка.
  • 29 квітня лідерка об’єднаної білоруської опозиції Світлана Тихановська закликала Сполучені Штати запровадити проти режиму Олександра Лукашенка настільки ж суворі санкції, як і проти Росії через її вторгнення до України.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 89. Текстовий онлайн

У Білорусі заборонили продаж роману Орвелла "1984"

У Білорусі підрахували втрати економіки через санкції

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок