У Польському театрі відбудуться читання "Планети Полин" Оксани Забужко

У Польському театрі відбудуться читання "Планети Полин" Оксани Забужко

У Польському театрі відбудуться читання "Планети Полин" Оксани Забужко
Фото: Оксана Забужко/Facebook

25 травня у Польському театрі у Варшаві відбудуться перформативні читання за книгою Оксани Забужко "Planeta Piołun" ("Планета Полин", видавництво Komora). Режисерка-постановниця Світлана Олешко. Про це Суспільне Культура повідомили у пресрелізі.

Письменниця прилетіла до Польщі 23 лютого із промоцією своєї останньої книги "Планета Полин", наступного дня в Україні почалася повномасштабна війна. Це збірка есеїв, що складається з портретів знакових постатей України культурної й вміщує тексти, написані впродовж останніх 20 років. Книжка була переможцем премії Книга року BBC – 2020 у номінації "Есеїстика".

"У "Планеті Полин" є чотирнадцять есе, вони згруповані в три великі розділи. Умовно жіночий портрет, умовно чоловічий, умовно групова знімка. (…) В трьох "колективних" нарисах Забужко обмірковує досвід переживання "кінця історії", який випав на долю чорнобильської й постчорнобильських генерацій, досвіди покоління, яке засвідчило смерть імперії та народження держави. Це про саму історію, яка проворно дає відкоша першим двом групам "протестантів", – писала в рецензії українська літературна критикиня Ганна Улюра.

Прем’єра "Планети Полин" Забужко на сцені Польського театру
"Планету Полин" Забужко покажуть на сцені Польського театру.

Світлана Олешко, директорка театру "Арабески", евакуювалася з Харкова до Варшави у березні й наразі займається постановкою "Планета Полин". У 2015 "Арабески" вже презентував на сцені Польського театру три вистави: "Чорнобиль ТМ", "Декалог: локальна світова війна" та "Листи з Харкова".

"Українська та польська версії книжки Оксани Забужко "Планета Полин" відрізняються. Я обрала для перформативних читань "польські" есеї, які не увійшли до українського видання. Ukraina – własnym głosem та My, deportowani. Koda. Я йшла за авторкою та її вибором: як знайти український голос, який почують поляки. А вони сьогодні дуже уважно нас слухають", – зазначає пані Світлана.

Купити квитки можна тут.

Оксана Забужко — докторка філософії, письменниця, яка у своїй творчості зосереджується на проблемах української самоідентифікації, проблемах постімперських суспільств та фемінізму. Перший твір "Польові дослідження українського сексу" був опублікований у 1996 році й вважається першим бестселером незалежної України.

Світлана Олешко — сценаристка, режисерка, авторка документальних фільмів, засновниця Харківського театру "Арабески" — з найвідоміших незалежних українських експериментальних театрів.

Війна — усі останні новини

Читайте нас у Facebook: головні новини культури України та світу

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯ