"Населена земля", або спосіб пізнати Рівненщину, не виходячи з дому

"Населена земля", або спосіб пізнати Рівненщину, не виходячи з дому

"Населена земля", або спосіб пізнати Рівненщину, не виходячи з дому

Займатись внутрішнім туризмом у час карантину, поїздити і поспілкуватись із людьми, які живуть у районах – стало складніше. На щастя, Суспільне має пропозицію, як частково вирішити це. Ми зібрали для вас усі випуски нашого тревел-проєкту "Населена земля", це цікаві історії із понад десятка сіл та спілкування із людьми, які там живуть. На нашому youtube-каналі їх переглянули сотні тисяч глядачів. Якщо ви не серед них – приємного перегляду, неділя – саме час почати це робити.

Випуск №1. Село Познань, Рокитнівський район

Запам'ятайте це. Якщо колись доведеться викидати гній із сільського хліва, порада стане в пригоді: "Бери побольш, кидай подальше, отдихай, пока летить"

Цю народну мудрість уже знає ведучий нового реаліті-шоу на Суспільному Іван Трофимчук. Її він почув під білоруським кордоном у селі Познань Рокитнівського району, коли знімав із командою проєкт "Населена земля". Вашій увазі – перший випуск.

Чому там популярно мати багато дітей, де заробляють гроші і чому бились із прикордонниками через Путіна? Від розповідей місцевих поліщуків гарний настрій – гарантовано!

Випуск №2. Село Розваж, Острозький район

"Якщо буде дівчинка – то назвемо Мілана, якщо хлопчик – то Давид"

Це сказав ведучий "Населеної землі" Іван Трофимчук після того, як… як одягнув рукавичку по саме плече, взяв усе необхідне та допоміг жінкам на фермі запліднити корову. Так, він переживав, так, пітнів і тремтіли руки, а ті, хто робив це сотні разів – стояли збоку і з нього сміялись. А ніхто і не казав, що буде легко!

Вашій увазі – другий випуск реаліті-шоу "Населена земля" на Суспільному. Село Розваж Острозького району.

Випуск №3. Село Тараканів, Дубенський район

"А ви ж у місті народились, так? То ви навіть не вмієте копати…"

Так трішки присоромила пані Марія з Тараканова ведучого, який спробував допомогти їй по господарству. А поки він "набивав руку" з лопатою, щоб копати правильно, жінка розповіла, як їй доводилось працювати в Чехії, щоб вижити, і як переконали тамтешніх людей із ними вітатись.

Проєкт побував у селі в Дубенському районі, яке славиться на всю Україну своїм Тараканівським фортом. Ми запитали, чим там живуть люди, дізнались, які плани у них на виробництво автобусів "Іква" та як там бачать відродження історичної військової споруди.

Випуск №4. Село Пляшева, Радивилівський район

"Оце хліб! Оце відчувається хлібина!", – казав ведучий "Населеної землі" Іван Трофимчук, з усіх сил намагаючись з'їсти найсмачніший в своєму житті буханець, щойно вийнятий з печі.

Є на Рівненщині таке село Пляшева, це Радивилівський район. Воно відоме тим, що щоліта сюди приїжджають вшановувати пам'ять полеглих у битві під Берестечком – саме тут відбувся цей бій під проводом Богдана Хмельницького. Реаліті-шоу Суспільного поїхало в село значно пізніше, аби побачити, чим же живе Пляшева у будні та які родзинки має.

Будемо відверті: напроситись до когось у гості виявилось непросто, але наприкінці нам це вдалось і… і це 100% було варте тих емоцій. "Населена земля", випуск №4 – вашій увазі.

Випуск № 5. Село Базальтове, Костопільський район

Ми захотіли вам зблизька показати масштаби видобутку каміння у Базальтовому. Це те неймовірної краси місце, куди молодята приїжджають зробити селфі. І не тільки молодята.

Коли ведучий під час зйомок п'ятої серії проєкту потрапив у кар'єр, то від захоплення лупив каміння молотом так, що з 1-го числа його попросили написати заяву – на роботу в гірняки.

А потім в селі від щирих і веселих місцевих він дізнався, що у Базальтовому, виявляється, є 35 бізнесменів, які "піднялись" на пам'ятниках. Дивіться "Населену землю", щоб знати, хто живе поруч.

Випуск № 6. Село Сварицевичі, Дубровицький район

У паспорті її записали як Христя, але батьки потім подумали: та яка ж вона Христя – вона ж Марія! Документ не міняли, але "Марія" залишилось на все життя. Таке можливо, якщо ви живете у Сварицевичах.

А ще на вухо ведучому тут прошепотіли, що люди таки видобувають бурштин. Але, заробивши грошей, вони самі ж зробили дорогу, вуличне освітлення, купили пожежну машину, поставили ігровий майданчик, до якого іноді буває навіть черга.

Якщо ви готові знайомитись із тими, хто не обтяжений міською метушнею – тоді 6-й випуск проєкту "Населена земля" – для вас. І ще: будьте готові почути іншу мову, ніж у місті. Поліський говір – він неймовірно колоритний і від того прекрасний.

Випуск № 7. Село Красносілля, Гощанський район

У 1895-му в Рівному тільки починали будувати Свято-Воскресенський собор. А велетенський вітряк у Красносіллі у цей рік вже стояв і молов. Зробили цей вітряк не українці, а чехи, і усе – винятково з дерева.

Ведучого "Населеної землі" пустили у саме серце цього старечого механізму. Масштаби, м'яко кажучи, вражають.

Що ж до самого села у Гощанському районі за 40 км від Рівного. Ми побачили, що люди живуть там не багато. Від них почули, що тут не дуже сподіваються на владу. Куди більше надій мають на німця, який орендує паї і вчасно й добре за це платить. Ось такі реалії.

Випуск № 8. Село Великі Межирічі, Корецький район

"Те, що кажуть, що сонячні панелі на "зеленому тарифі" відбиваються за три роки – туфта. Треба років п'ять".

У цьому з власного досвіду запевнив житель Великих Межирічів пан Юрій ведучого. Раптом хто не знає: так, можна купити панелі і продавати здобуту від сонця енергію державі.

Коли ми проводили зйомки у цьому селі Корецького району, місцеві жителі ностальгували за тим, як було ще кілька десятиліть тому. Тоді в селі працювало до десятка заводів і підприємств, де можна було знайти роботу. Тепер немає нічого, крім дрібних товариств та землі, яку треба обробляти.

В селі збереглися костел святого Антонія ордену піарів та класицистичний палацовий комплекс садиби графів Стецьких. Ми не будемо казати, в якому вони стані. Подивіться на це самі.

Випуск № 9. Село Іванківці, Млинівський район

Ми її знайшли! Знайшли ту щиру людину, яка не проміняла б село на місто!

"Раз, коли дочка поступала, я ніч переспала в місті і більш не хочу. Отой шум!" – каже пані Надія з села Іванківці. Поки ведучий колов дрова біля хати – випитав у господині все про переваги села над містом. Та ще і сиру заробив.

Що ж до Іванківців. Є таке село у Млинівському районі. Тут ні магазину, ні школи. А живе – трохи більше 70-ти людей. Ти опиняєшся в Іванківцях, сам того не знаючи – знаків тут немає. Та і на мапу його внесли не так давно, – каже пані Надія. А ще в селі є одна молода симпатична дівчина. Одна!

Випуск №10. Село Зірне, Березнівський район

Тут хату замість собаки охороняє страус. Тут є місце, з якого можна подивитись на село з такої висоти, на якій літають птахи. Тут є молода дівчина, яка віддає свою любов місцевим маленьким діткам, а зараз вчить іноземну мову, щоб спробувати свої вміння в Німеччині.

Цього разу наш випуск присвячений селу Зірне, що у Березнівському районі. Спойлер: тут не буде спиртзаводу, але буде архітектура, яка чимось нагадує англійську. От дивишся і бачиш схожість. Звісно, вам це треба побачити самим, щоб зробити висновок.

Випуск №11. Село Деражне, Костопільський район

Кілька мільйонів кубометрів води пішло для того, щоб зробити із села на дюнах – оазу. Ви знали такий факт про Деражне? Ведучому під час зйомок проєкту це розповів "батько" села. Так, тут є людина з таким статусом.

Він каже, що раніше чорнозему було не більше двох сантиметрів, решта – пісок, який від найменшого вітерцю людям забивався в очі. Усе це залили водою і тепер тут ну дуже гарно, є навіть водойма, на якій раніше проводили змагання з водного поло.

А ще тут є пам’ятник Біблії і згадка про те, що мировим суддею в селі був повстанський графік Ніл Хасевич. Крім того, звідси ми веземо одну із надсекретних технологій щодо висадки дерев. Звучить вона так: не садив – не виросте!

Випуск №12. Села Соснове/Губків, Березнівський район (Соколині гори)

Що ж, це останній випуск "Населеної землі" на Суспільному. І енергетика людей у цій програмі – зашкалює.

Один з героїв – просто фанат своєї справи, якого колеги називають дуже тихим і сором’язливим, поки йому не доведеться розказати про те, що є його стихією. Олександр Сосновчик, ви просто знахідка!

Ще одна героїня випуску, – бабуся Лідія, – це та людина, на яку хочеться бути схожим у старості: позитив, круте почуття гумору, щирість і небажання всидіти на місці.

Ми побували у Березнівському районі і відзняли випуск у Сосновому та Губкові. Ми побачили "пральну машину", яка працювала від людських ніг, сходили на джерело, де люди вважають воду цілющою, і подивились на природу із висоти Губківського замку, від якого залишилось майже нічого.

Ну і насамкінець – один випуск про закулісся зйомок, відео з каналу UAslacklife.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди