Де проводять тести на коронавірус у Харкові: інформація лабцентру

Де проводять тести на коронавірус у Харкові: інформація лабцентру

Де проводять тести на коронавірус у Харкові: інформація лабцентру pixabay.com

Високоточні ПЛР-тести на коронавірус у Харкові проводять у лабораторному центрі та у лабораторіях дитячої та дорослої інфекційних лікарень.

Про це в ефірі програми "Тема дня" розповіла завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій Харківського обласного лабораторного центру Ганна Сухорукова.

Експрес-тести, за її словами, "спрямовані на первинку".

"Це перший дзвіночок, що людина може бути хворою на COVID. Вони проводяться мобільними бригадами. Інформативним він стає не раніше п’ятого дня від початку захворювання. Не інфікування, а захворювання. Це ми тестуємо наявність антитіл, які наш організм виробив для захисту від інфекції, а ПЛР-тест, він дозволяє виявити вже частки вірусу. Тому, якщо у хворого позитивний тест на COVID, підбирають на діагностику обов'язково ПЛР-методом".

За її словами, первинна ланка харківської медицини працює за наказами МОЗ, які оновлюються із надходженням нової інформації про коронавірус у світі.

“Це нова інфекція — інформація про неї надходить дуже швидко з різних джерел, і оновлюються протоколи ведення. Вони не оновлюються зовсім, але якісь нові доповнення вносяться. Ось ми бачимо на сьогодні діє наказ, який вийшов 28 березня, а до того тиждень проіснував попередній наказ", — говорить Сухорукова.

Документами від Міністерства охорони здоров’я затверджено протоколи поводження пацієнтів та лікарів. Сухорукова каже, основне правило для лікарів та пацієнтів під час карантину — мінімізація ризику:

"Якщо ви хворий, ви повинні залишатися вдома. Декларація заключена з лікарем, телефон мобільний лікаря є — телефонуйте лікарю, а не йдіть в поліклініку... В поліклініці на сьогодні визначено окремий прийом температурних хворих. Якщо температура, ви повинні йти не туди, де бабусі сидять, до свого сімейного лікаря, а йти в кабінет, де приймають хворих з температурою... Ті лікарні, які я бачила, там є вказівник, який показує куди прямувати з температурою. Якщо такого немає, в реєстратурі хворому, який звертається повинні видати маску або, принаймні, серветку, якою він прикриває органи дихання“, — каже Сухорукова.

За її словами, підставами для госпіталізації хворих у випадках скарг на респіраторні захворювання для бригад "швидкої" є температура вище 38 градусів та випадки гострого респіраторного синдрому з ознаками пневмонії:

"У нас не всі бригади "швидкої" будуть виїжджати на підозри. Є підготовлені серед медичних працівників, які будуть і екіпіровані спецодягом, і підготовані... Щоб не вийшло, що у нас всі один з одним контактують".

За словами Сухорукової, для захисту від розповсюдження вірусу, хворим необхідно надягати звичайну хірургічну маску:

“Респіратор на хворого не надягають. Хірургічна маска обмежує розповсюдження при респіраторних актах, навіть при розмові, — створюється аерозоль. Можуть бути великі краплини або маленькі... За висновками, які проводили вчені в Китаї та в Європі, ми бачимо, що для COVID-19 більше значення в передачі збудника мають великі краплі, які швидше осідають на поверхню, але зберігається тривалий час збудник всередині цих крапель”.

Як працює первинна медицина в умовах карантину

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я запровадило єдиний протокол лікування хворих на COVID-19. Розробка протоколу велася протягом двох днів.
  • Кабінет міністрів України затвердив новий список додаткових обмежень у країні під час карантину через коронавірус.
  • Опорні лікарні на Харківщині — в режимі готовності прийому хворих на COVID-19.
  • Стало відомо, скількох людей протестували на коронавірус у Харківській області, а також коли харківська лабораторія зможе визначати хворих на коронавірус без підтвердження Києва.

Автори: Валерія Гецко, Анастасія Посохова

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди