Переселенців цікавить новітня історія: робота краєзнавчого музею у Тернополі в час війни

Переселенців цікавить новітня історія: робота краєзнавчого музею у Тернополі в час війни

Переселенців цікавить новітня історія: робота краєзнавчого музею у Тернополі в час війни
Суспільне Тернопіль

Тернопільський обласний краєзнавчий музей у час війни не припиняє роботу. Тут зберігають найбільше пам’яток історії, етнографії та побуту Тернопільщини. Він є найдавнішим закладом культури та просвітництва в області. Про це Суспільному розповіла заступниця директора музею Наталія Чеканова.

За її словами, відкрили заклад у 1913 році.

"Тоді це був Музей Подільський Товариства "Народна школа". Він був розміщений у чотирьох приміщеннях. Там була велика археологічна колекція, відділ природи, палеонтологічна колекція. Це був грунтовний музей, описаний у путівнику, який також зберігається у нашому музеї. З плином часу назва музею, його профіль змінювався, але цінні речі, раритети залишилися до сьогодні. І ми цим пишаємося, адже наш музей відтворює все: природу, історію, побут Тернопільщини", – сказала Наталія Чеканова у програмі "Сьогодні. Головне".

Жінка каже, зараз музей має чотири експозиційні поверхи, їхня колекція щороку збільшується. Тому зараз, у час війни, головне – зберегти фонди.

Переселенців цікавить новітня історія: робота краєзнавчого музею у Тернополі в час війни
Розмова з Наталею Чекановою. Суспільне Тернопіль

"З початку війни ми працюємо у різних напрямках. Мусимо пильнувати колекцію, ми за неї переживаємо. Оберігаємо те, що маємо, а також, чим можемо, допомагаємо армії. Ми передали на передову майже сотню маскувальних сіток. Працівники музею поприносили з дому темні тканини, понарізали на сітки. Також дізналися, що деякі волонтерські центри зі світлих тканин роблять перев`язувальні матеріали. Обговорили з різними логістичними центрами, куди і скільки потрібно? За день крутили по 300-500 штук серветок і бинтів. До нас навіть інші люди почали приходити і зносити світлі тканини".

Із початком війни краєзнавчий музей почали відвідувати й переселенці.

"Кожен, хто відвідує наш музей, каже, що це –надзвичайно красиво, мальовничо та інформаційно наповнено. Людям подобається. У відділі новітньої історії, починаючи від першої світової війни, багато епізодів – і воїни УПА, і Січові стрільці. Люди з інших областей їх дуже детально розглядають. У наших тематичних екскурсіях ми змістовно про це розповідаємо. Екскурсантам цікаво, щось перепитують. До наших заходів ми ще долучаємо майстер-класи, маємо свої оригінальні матеріали. Працюємо для різних груп населення: як для дітей, так і для дорослої аудиторії", – говорить заступниця директора обласного краєзнавчого музею.

Читайте також

На початок