На Сумщині цьогоріч планується близько 10 тисяч абітурієнтів, розповіли в обласному департаменті освіти і науки. Вступникам області дозволили складати національний мультипредметний тест. Випускники розповіли Суспільному, як готуються до тестування.
16-річна Анастасія Самойленко планує опановувати у виші економіку. Для цього вона відвідує репетитора та займається самоосвітою.
"Важко готуватися, коли такі умови. Спочатку був карантин, потім війна. Це дуже впливає на підготовку. Нам зробили національний мультипредметний тест, у принципі, це навіть трошки, мені здається, легше, ніж ЗНО та менша загрузка по навчанню стала і більше часу приділяю на підготовку до екзаменів", - говорить вона.
Вікторія Ярова хоче навчатися в Сумах. Опановуватиме дівчина професію поліцейської. Те, що замість ЗНО складатиме мультипредметний тест, за її словами, на підготовку зовсім не вплинуло.

"Усе так, як мало бути, як мало статися. Я повинна була здавати ще біологію, у мене це складно виходило. Я готувалася, але я дуже рада, що мені не потрібно буде її здавати. Три предмети, якраз ті, що мені потрібно. Я хотіла віддати борг своїй країні за все. Я з Донецької області, тому для мене це дуже важливо. Буду служити своїй країні, захищати права людей та обов’язки, слідкувати за їх виконанням", - розповіла Вікторія.
На підготовці до вступу Марії Карпенко російська агресія не позначилася. "Я, як кожна маленька дівчинка, хотіла стати вчителем, але зараз трішки переставила свої пріоритети і думаю, що буду лікарем. Я вже налаштувалася. Уже уявляю себе в білому халаті, як я заходжу, лікую людей і це так добре", - говорить дівчина.
Три подружки-однокласниці говорять – усі вирішили вступати у сумські виші, і планують товаришувати й тоді, коли стануть студентками.
Національний мультипредметний тест містить три навчальні дисципліни – українську мову, математику та історію України. Тестування відбуватиметься онлайн протягом одного дня. На тест виділять дві години, розповіла Суспільному директорка обласного департаменту освіти і науки Вікторія Гробова.
"Здавати будуть всі, хто бажає вступити до закладів вищої освіти на бюджетну форму навчання. Хто бажає вступити на контрактну форму навчання будуть вступати у заклади вищої освіти за співбесідою, або мотиваційний лист буде. Заклади вищої освіти самі приймуть рішення і визначаться у правилах вступу", - додала вона.
Планують проводити національне мультипредметне тестування у три періоди, тобто три сесії: основна в липні, додаткова в серпні та спеціальна у вересні.
Адреси пунктів тестування не розголошують. Учасники отримають інформацію на своїх особистих сторінках.
Що відомо
- Міністерство освіти повідомило про спрощення вступної кампанії у квітні 2022 року через війну в Україні.
- 1 квітня президент Володимир Зеленський підписав проєкт закону №7132 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері освіти", який передбачає скасування державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання для вступу у виші.
Читайте Суспільне у Telegram
Долучайтесь до нашої спільноти у Viber
Підписуйтеся на наш Instagram