31 медпрацівника скоротили в Березанській ЦРЛ у рамках другого етапу медреформи

31 медпрацівника скоротили в Березанській ЦРЛ у рамках другого етапу медреформи

31 медпрацівника скоротили в Березанській ЦРЛ у рамках другого етапу медреформи Суспільне Миколаїв

Тридцять одного медпрацівника скоротили у Березанській центральній районній лікарні. Зокрема, лікарів-стоматологів, фтизіатра, медичних сестер та техперсонал. За словами головного лікаря Василя Гайдаржи, це оптимізація в рамках другого етапу медреформи.

Фтизіатричний кабінет Березанської лікарні. Нині двері зачинені. Катерина Гайко була єдиною лікаркою-фтизіатром у Березанському районі. На обліку сто пацієнтів. Два місяці тому їй повідомили про скорочення та запропонували перейти на 0,5 % ставки – це 2000 гривень. Лікарка відмовилася.

Стоматологічний кабінет - працює Григорій Хрипунов. Чоловік пенсіонер, але продовжує працювати лікарем. Погодився на пів ставки – працюватиме по три години на день та отримуватиме зарплатню 2200 гривень.

Усього в лікарні залишилися два лікарі-стоматологи, п’ятьох скоротили. Григорій Хрипунов говорить, щомісяця лікували більше трьох сотень людей. Додає, відповідно до другого етапу медреформи тепер надаватимуть лише невідкладну допомогу.

За словами депутата Березанської районної ради Андрія Грози, він звертався до головного лікаря Василя Гайдаржи з пропозицією надати смету, аби депутати порахували необхідну суму на зарплатню медпрацівників із місцевого бюджету, щоб уникнули скорочення. Лікар пропозицію проігнорував.

- Ми представили альтернативну думку - не скорочувати людей. У нас повинне було бути скорочене ще інфекційне відділення. З урахуванням того, що МОЗ робить обмеження, деякі відділення не потрапляють під фінансування, ми маємо право фінансувати їх з місцевих бюджетів, - каже Андрій Гроза

1 мільйон 833 тисячі гривень необхідно на заробітну плату скороченим працівникам до кінця року, - говорить головний лікар Березанської центральної районної лікарні Василь Гайдаржи. - Я вам суму назвав - такої суми немає. Це просто раціональний підбір кадрів. Я взагалі не знаю чому такий ажіотаж і шум. Якщо йдеться про медпрацівників, то у нас звільнено 5 стоматологів, які переходять в ФОПи, і дві медсестри пішли. Решта персоналу - це інший допоміжний персонал: бухгалтера, статисти. Фтизіатор пішла за власним бажанням у зв'язку зі зміною умов праці.

Лікарні не вдалося укласти контракт з НСЗУ стосовно функціонування дитячого відділення. Зараз воно виглядає так: напівпусті палати та коридори. Останніх пацієнтів виписали 31 березня. 10 ліжко-місць для маленьких пацієнтів облаштували в терапевтичному відділенні. Тут дві дитячі палати.

Заступниця головного лікаря з медичної частини Ольга Носуленко говорить: "У нас є лікар-педіатр і ми. Просто як загрузки підуть на чергову медсестру, але ми вже договорилися так: в нас тут поруч приймальне відділення, там всі чергові – дівчатка із дитячого відділення. Наприклад, вона через стіночку працює. Ну, не дай Бог якогось такого авралу, такої ситуації, то вони сказали, що прийдуть допоможуть".

За словами головного лікаря Василя Гайдаржи, він готовий переглянути можливість працевлаштування скорочених співробітників у разі, якщо депутати знайдуть необхідне фінансування.

Авторка - Світлана Кльосова, операторка - Юлія Філімон.

ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди