"Історичне рішення". У лижних перегонах зробили однаковими жіночі та чоловічі дистанції на рівні Кубка світу

"Історичне рішення". У лижних перегонах зробили однаковими жіночі та чоловічі дистанції на рівні Кубка світу

"Історичне рішення". У лижних перегонах зробили однаковими жіночі та чоловічі дистанції на рівні Кубка світу
AP

Рішення щодо змін на чемпіонаті світу буде ухвалено через рік.

Міжнародна федерація лижного спорту (FIS) ухвалила "історичне", за їхніми словами, рішення. Під час засідання комітету лижних перегонів більшість членів проголосували за те, щоб вирівняти чоловічі та жіночі дистанції. Тепер що чоловіки, що жінки долатимуть однакові за довжиною відрізки траси.

За зміни проголосувала понад половина комітету – 57%. Головним аргументом "за" було те, що "ніхто не має ставити під сумнів, що спортсменки-жінки здатні долати ті самі дистанції, що й чоловіки", та "вже це доводять". Водночас комітет озвучив занепокоєння, що це може негативно вплинути на кількість необхідного ефірного часу через довше проходження траси в жінок, проте цей аргумент не виявився визначальним.

Читайте також: США стали першою країною, яка запровадила рівну виплату призових за жіночий і чоловічий чемпіонати світу з футболу

Нові правила запрацюють уже в прийдешньому сезоні Кубка світу 2022/23, а також на юніорському та юнацькому рівнях. Поки що чемпіонат світу проходитиме на колишніх дистанціях, проте це може змінитися після завершення наступного сезону, під час засідання в травні 2023 року.

FIS узгодила такі чоловічі й жіночі дистанції для Кубка світу: спринт, 10 км, 20 км, 50 км, скіатлон 20 км (10 + 10 км).

У минулому сезоні чоловіки змагалися на дистанціях довижною 10, 15 і 50 км, а скіатлон займав 30 км. Жінки – на 10 і 30 км та в 15-кілометровому скіатлоні.

Читайте також: Триразова призерка чемпіонату світу в лижних перегонах зі Словенії перейшла в біатлон

Які ще рішення ухвалила FIS

  • Також на засіданні було ухавлено рішення дозволити лижникам формувати команду з представників різних країн, якщо в них бракує спортсменів для повної квоти. У командних дисциплінах зможуть змагатися лижники з щонайбільше двох країн.
  • Водночас збірні, які мають достатньо спортсменів для більше однієї команди, можуть заявити на естафету дві.
  • Збірні, які мають квоту на менш ніж чотирьох лижників, зможуть усе одно заявити чотирьох, якщо на турнірі є командні змагання.
Слухайте епізод подкасту "Коментаторська" про "бунт" в українському біатлоні. За що біатлоністи звинуватили президента федерації біатлону в брехні та чому не відбудуться вибори президента:

Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо