США стали першою країною, яка запровадила рівну виплату призових за жіночий і чоловічий чемпіонати світу з футболу

США стали першою країною, яка запровадила рівну виплату призових за жіночий і чоловічий чемпіонати світу з футболу

США стали першою країною, яка запровадила рівну виплату призових за жіночий і чоловічий чемпіонати світу з футболу
AP

Після трьох років судових процесів і перемовин жіночій збірній вдалося добитися рівних фінансових умов із чоловіками.

У США запровадили рівну зарплатню для жіночої та чоловічої збірних з футболу. Відповідну угоду з командами, яка діятиме до 2028 року, ухвалила Федерація футболу США, що тепер гарантуватиме "рівну зарплатню за рівну працю".

Збірні разом із федерацією добивалися подібної угоду понад три роки: з тих пір, як у 2019-му жіноча команда подала до суду на US Soccer через гендерну дискримінацію. Чоловіча збірна підтримала їх у цьому й заявила, що готова ділитися частиною призових.

Згідно колективного договору, збірні отримуватимуть ідентичну зарплатню й бонуси за всі змагання, в тому числі чемпіонати світу. США об'єднають призові, які виділяє ФІФА за виступи на чемпіонатах світу, та розділить їх між жіночою та чоловічою командами, залежно від їхніх результатів на турнірі.

Рівну оплату праці у футболі раніше запровадили в низці інших країн, зокрема Бразилії, Англії, Норвегії, Данії, Нідерландах і Фінляндії, проте США, що мають найтитулованішу жіночу команду в історії, – перша країна, яка поширила цей принцип і на призові з чемпіонатів світу.

Також було запроваджено однаковий механізм для вирахування доходу з продажу квитків на матчі та виплату 50х50 від доходу з трансляцій і спонсорства.

Окрім рівних фінансових умов, командам тепер надаватимуться однакові соціальні послуги, зокрема догляд за дітьми під час тренувальних зборів, який раніше пропонувався лише жіночій збірній.

Рівними обіцяють зробити й умови тренувань і проведення матчів, проживання під час виїздів із командою, та безпеки.

Читайте також: Жіноча збірна України U19 з футболу зберегла прописку в елітному дивізіоні Євро

Що відомо

  • Жіноча збірна США чотири рази перемагала на чемпіонатах світу, зокрема двічі поспіль у 2015 і 2019 роках. Також команда має чотири олімпійські титули та вісім трофеїв КОНКАКАФ.
  • Найкращий результат чоловічої збірної США на чемпіонатах світу – півфінал 1930 року. В 2022 році команда зіграє на мундіалі в Катарі вперше з 2014-го. Американці є семиразовими чемпіонами КОНКАКАФ.
  • У 2018-му за перемогу на чоловічому чемпіонаті світу ФІФА давала $38 млн призових. У 2022-му сума має зрости до $42 млн. Переможниці жіночого чемпіонату світу-2019 отримали $4 млн. Гонорар за ЧС-2023 обіцяли подвоїти. Федерації не відповідають за розмір цих сум, але можуть контролювати внутрішні виплати й бонуси.
Читайте також: Вторгнення Росії в Україну, день 84. Текстовий онлайн

Вибір редакції

На початок