У Запоріжжі відкрилася онлайн виставка до Всесвітнього дня інформування про аутизм

У Запоріжжі відкрилася онлайн виставка до Всесвітнього дня інформування про аутизм

У Запоріжжі відкрилася онлайн виставка до Всесвітнього дня інформування про аутизм

«Нас багато – цінний кожен» - електронна виставка робіт дітей із аутизмом відкрилась на сайті громадської організації «Аутизм. Свідоме батьківство». Акція присвячена Всесвітньому дню інформування про аутизм, що з 2007 року, рішенням Організації Об’єднаних Націй, відзначається 2 квітня.

У Запоріжжі відбулася виставка до Всесвітнього дня інформування про аутизм

У Запоріжжі відбулася виставка до Всесвітнього дня інформування про аутизм

«Весняне сонечко», «Чарівний сад», «Кульбабки», «Квітучий персик», «Місто майбутнього» - 66 робіт, виконаних у різних техніках і напрямках мистецтва, представили на виставці юні запоріжці. Он-лайн-експозиція робіт із пластиліну, малюнків, аплікацій – це один зі способів інформування населення про людей із аутизмом. Сьогодні, в режимі карантину, їхні життєві шаблони суттєво змінені, і їм непросто адаптуватися до нових реалій, - каже психотерапевт, мати дитини з аутизмом, Анна Прішутова.

У Запоріжжі відбулася виставка до Всесвітнього дня інформування про аутизм

Анна Прішутова, психотерапевтка, директорка компанії «ПСИТРОН», Співзасновниця ГО «ЕКОСЕНС»

«Для того, щоб люди бачили, що діти з аутизмом (і дорослі також) можуть бути гарними, приємними, талановитими, або не дуже. Так, як ми всі. Виставки влаштовуємо постійно. Приміром, на останню приходили однокласники моєї дитини і з цікавістю дивилися на творічі роботи. Людям із аутизмом сьогодні, як нікому, дуже важко бути в карантині - тривоги значно посилилися. Вони погано розуміють, що тепер робити. Їхні життєві шаблони порушились. Крамниці, спортивні та ігрові майданчики зачинені. А он-лайн режим для них – зовсім непроста річ. Тому сьогодні дуже важливо бути уважними й толерантними до таких людей», - Анна Прішутова, психотерапевтка, директорка компанії «ПСИТРОН», Співзасновниця ГО «ЕКОСЕНС»

Інформування населення про проблеми аутизму – це повсякдення робота представників громадської організації «Аутизм. Свідоме батьківство», - повідомила її керівниця Наталія Острогляд.

«Ми інформуємо суспільство, що таке аутизм, які є форми аутизму, як працювати з аутистичними дітьми. Розповідаємо, також, які є фахівці у Запоріжжі, області, в країні та за кордоном. І закликаємо батьків, у яких є діти з аутизмом, щоб вони не сиділи вдома, не замикалися. Інформуємо їх про те, що встановлення діагнозу дитині – це не є вирок для всієї сім’ї», - Наталія Острогляд, голова ГО «АУТИЗМ. СВІДОМЕ БАТЬКІВСТВО»

У Запоріжжі відбулася виставка до Всесвітнього дня інформування про аутизм

Наталія Острогляд, голова ГО «Аутизм. Свідоме батьківство»

«Психотерапія дуже потрібна родині, в якій є дитина з аутизмом. Для родини, в якій дізнаються про діазноз «аутизм», це дуже важке випробування, його важко сприймають. І чим швидше батьки усвідомлять, що таке аутизм, тим легшими будуть прояви аутизму у дитини. Швидше застосовувати корекцію поведінки дитини, і все відбуватиметься легше. Важливо, щоб мама була спокійною, стабільною, розуміла, що хоче її дитина, що вона вміє, а що для неї складно. Тому психотерапія в цьому сенсі дуже важлива», - каже Анна Прішутова.

Інформуватиме батьків дітей із аутизмом громадська організація і про ситуацію в «Запорізькому обласному дошкільному закладі санаторного типу з надання психіатричної допомоги». На початку березня вони висловлювали занепокоєння можливим закриттям Центру у квітні, коли розпочнеться другий етап медичної реформи й державне фінансування закладу може суттєво зменшитися.

«В закладі працюють фахівці, які не рекомендують дітям психотропних речовин. Методика, яку застосовують у цьому закладі – це прикладний аналіз поведінки. За дитиною спостерігають деякий час і навчають її, виходячи з того, на що дитина більше реагує. Вчать дитину звичайним навичкам – самообслуговування, поведінка в навчальній зоні. І далі діти і іхні батьки могли розвиватися», - каже Наталія Острогляд.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди